МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Міністерство ініціює проведення консультацій з потенційними інвесторами щодо будівництва необхідних для енергосистеми генеруючих потужностей

08.02.2021 | 20:11

 

 

 

 

Сьогодні в Міненерго проведено нараду під головуванням в.о. Міністра енергетики Юрія Вітренка з керівництвом НКРЕКП та НЕК «Укренерго» щодо обговорення найбільш ефективних механізмів залучення інвестицій в будівництво нових генеруючих потужностей, систем накопичення енергії чи управління попитом.

 

Серед напрямків, що розглядалися - стимулювання на ринкових умовах шляхом поступового усунення цінових обмежень, ініціювання відповідного конкурсу, а також – будівництво нових потужностей в рамках державно – приватного партнерства.

 

Юрій Вітренко наголосив, що ринковий підхід є найбільш природнім і сталим механізмом залучення інвестицій. Водночас, для його успішності необхідно забезпечити приєднання ОЕС України до ENTSO-E.

 

Разом з тим, зважаючи на нагальну необхідність оновлення генеруючих потужностей та збільшення частки високоманеврової генерації, до аналізу переваг та ризиків пропонованих шляхів доцільно залучити також і потенційних інвесторів.

 

Міненерго ініціює проведення відповідних консультацій та 12.02.2021 запрошує зацікавлених сторін долучитися до обговорення шляхів стимулювання будівництва необхідних для ОЕС України балансуючих потужностей.

 

Кандидатури учасників (із зазначенням П.І.Б., посади, форми участі – очна чи дистанційна), а також – пропозиції до обговорення у термін до 11.02.2021 просимо надавати до Директорату електроенергетичного комплексу та розвитку ринку електричної енергії на електронну адресу: vadim.glynianyi@mev.gov.ua.

 

Про час і місце проведення наради буде повідомлено додатково.

 

версія для друку