МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА
ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

У Міненерговугілля в межах спільного з Енергетичною Хартією проекту обговорили запобігання ризикам інвесторів в енергетичному секторі

05.07.2017 | 20:51

 

 

Протягом двох днів проходила зустріч з представниками Енергетичної Хартії під головуванням заступника Міністра енергетики та вугільної промисловості України з питань європейської інтеграції Наталії Бойко. У вітальній промові Н. Бойко зазначила, що Міненерговугілля впроваджує низку реформ та спільно з іншими міністерствами розробляє нормативно-правові акти з метою поліпшення бізнес-клімату в Україні. Також зазначила, що енергетичний сектор України потребує інвестицій, які мають бути захищені і сприяти взаємовигідному міжнародному співробітництву.

 

Слід зазначити, що з боку Енергетичної Хартії високо оцінили ініціативу України щодо приєднання до проекту з дослідження інвестиційного клімату. Такої домовленості було досягнуто у Парижі під час Форуму EU4Energy з питань сталої енергетики та статистики в енергетичній сфері у травні цього року, у якому взяла участь Н. Бойко.

 

В обговоренні питань щодо ризиків інвесторів та перспектив міжнародної співпраці в енергетичній сфері взяли участь представники Американської торговельної палати в Україні, Європейської Бізнес-Асоціації, Асоціації газовидобувних компаній України, Всеукраїнської енергетичної асамблеї, Української асоціації відновлювальної енергетики, громадських організацій з відновлювальної енергетики, НЕК «Укренерго», НАЕК «Енергоатом».

 

Старший експерт з питань інвестицій Енергетичної Хартії Давід Крамер ознайомив учасників із завданнями та роботою Секретаріату Енергетичної Хартії, та основними цілями проекту загального огляду інвестиційних ризиків в енергетичній сфері України. Зокрема, наголосив, що завданнями Енергетичної Хартії є прагнення до відкритих, ефективних і надійних енергетичних ринків, забезпечення позитивного інвестиційного клімату, який сприяє взаємозалежності в галузі енергетики, та базується на основі довіри між країнами.

 

Також повідомив про реалізацію перших пілотних проектів у трьох країнах та щодо планів охопити ще 10 країн. Завдання таких проектівсприяти створенню належного інвестиційного клімату в країнах. У межах проекту розглядаються такі аспекти, як цільова політика, процес формування рішень, прозорість та врахування позиції всіх учасників процесу прийняття рішень, а також роль регуляторів та функціонування ринків. Розгляд усіх аспектів засвідчить, як держава виконує свої зобов’язання перед інвесторами та які умови ведення бізнесу та ризики постають перед інвесторами.

 

У процесі обговорення йшлося про оновлену Енергетичну стратегію України до 2035 року та потребу розроблення дорожньої карти з її виконання. Також промовці звертали увагу на особливості ситуації в Україні у зв’язку з анексією Криму та тимчасово окупованими територіями Донбасу, що призвело до розділення ринків та потребою законодавчого врегулювання їх роботи. Наголошували на важливості створення паливно-енергетичного балансу України, формування повноцінного ринку електричної енергії та поліпшення взаємних розрахунків в енергетичному секторі.

 

Серед проблем, як потребують врегулювання, називали спрощення дозвільної системи у видобувній галузі, вдосконалення податкової системи та реалізацію Стратегії.

 

Відверта розмова дала можливість виявлення слабких сторін законодавства та державного управління, взаємодії з місцевими органами влади, які можуть впливати на процес залучення інвестицій в енергетичну сферу.За підсумками зустрічі сформовано низку пропозицій для поліпшення інвестиційного клімату та подальшої роботи в межах Договору до Енергетичної Хартії.

 

IMG_9609 - 12.jpg

 

IMG_9618 - 17.jpg

версія для друку