МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА
ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Розвиток Smart Grid технологій в Україні дозволить значно зменшити втрати електроенергії в електромережах та підвищити надійність постачання електроенергії споживачам відповідної якості

26.06.2017 | 12:29

 

 

З метою вивчення досвіду та ознайомлення з новими технологіями  українська делегація у період з 19 по 23 червня відвідала з робочим візитом Південну Корею, країну, яка є світовим лідером з розвитку та впровадженню Smart Grid технологій.

 

Робочі зустрічі проведені з такими корейськими компаніями: KOTRA - корейське інвестиційне агенство, KEPCO - компанія з передачі, розподілу та постачання електроенергії, KOEN – енергетична компанія,  до складу якої входять теплоелектростанція та ВДЕ (10% від всієї генерації країни), LSIS -один з найбільших виробників smart систем.

 

Отримана інформація та досвід у рамках цих зустрічей допоможе у створенні Концепції Smart Grid в Україні та підготовці плану заходів з реалізації Національної енергетичної стратегії України до 2035 року (після її затвердження Урядом) в частині зменшення втрат електроенергії на її передачу та розподіл електричними мережами до 7,5%. За 2016 рік в Україні цей показник склав 11,7% від загального відпуску в мережу, тоді як у Південній Кореї - 3,8%.

 

Крім того, показник SAIDI (середній час перерви у постачанні електроенергії на одного споживача) в Україні 600 хвилин, а в Південної Кореї - 10 хвилин. За словами директора Департаменту електроенергетичного комплексу Міненерговугілля України Ольги Буславець, яка брала участь у поїздці, розвиток Smart Grid технологій в Україні, у тому числі запровадження ESS (накопичувачі енергії), дозволить значно зменшити втрати електроенергії в електромережах та підвищити надійність постачання електроенергії споживачам відповідної якості.

 

До складу делегації входили  також представники Міністерства енергетики та вугільної промисловості України Вікторія Гнатовська, Державної інноваційної фінансової- кредитної установи Володимир Ставнюк, ПрАТ "Волиньобленерго" Володимир Купчак, ПАТ "Хмельницькобленерго" Олег Козачук та Руслан Слободян.

 

Фото можна переглянути тут.

 

 

версія для друку