МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА
ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Україна та Канада обговорили можливості співпраці в енергетичному секторі

27.10.2017 | 16:14

 

 

Заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості України Наталія Бойко зустрілася із Міністром економічного розвитку провінції Альберта (Канада) Дероном Білоусом.

 

Під час зустрічі обговорили питання впровадження реформ в енергетичному секторі та можливостей України щодо залучення інвестицій.

 

Наталія Бойко поінформувала, що Україна відповідно до нової Енергетичної стратегії до 2035року планує збільшення видобування власних енергоресурсів, а також посилити розвиток відновлюваної енергетики як складових досягнення енергетичної незалежності.

 

Важливим кроком також є виконання плану заходів з реалізації Концепції розвитку газовидобування до 2020 року, що дозволить поступово забезпечити споживачів газом власного видобування та відмовитися від імпортованого газу.

 

Учасники зустрічі обговорили впроваження нової моделі ринку електроенергії відповідно до нового Закону «Про ринок електричної енергії»,прийняття якого стало передумовою структурних змін в електроенергетиці України, підґрунтям для модернізації галузі та інтеграції ринку електричної енергії України до регіональних енергетичних ринків, з наступним входженням до загальноєвропейського енергетичного ринку. Зокрема, наголошено про необхідність аудиту електромереж з метою їх подальшої модернізації.

 

Для впровадження нової моделі ринку електричної енергії Україна потребує відповідних технологій та інвестицій.

 

Н.Бойко вважає ефективними законодавчі зміни, спрямовані на створення сприятливих умов для роботи інвесторів та бізнесу.

 

Канадська сторона наголосила про підтримку реформ, які впроваджує Україна. Сторони підкреслили важливість вивчення моживостей для інвесторів та висловили сподівання на розвиток взаємовигідної співпраці України та Канади в енергетичній сфері.

 

Довідково: провінція Альберта є лідером за темпами зростання економіки в Канаді. Альберта має великий потенціал для співпраці з європейськими країнами. Компанії Альберти пропонують інноваційні продукти та послуги, які готові вийти на міжнародні ринки. Уряд Альберти створив сприятливі умови для розвитку енергетичних компаній котрі спеціалізуються на відновлюваних джерелах енергії.

 

 

 

версія для друку