МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА
ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

НОВИНИ

 
20:01 (14.06.2019) Енергетичний салон XXI: діалог зацікавлених сторін щодо розвитку та переваг відновлюваних джерел енергії
Генеральний директор Директорату енергетичних ринків Ольга Буславець взяла участь у Енергетичному салоні XXI, організованому Olha Bosak Management Consulting та Dentons у співпраці з відомими норвезькими компаніями NBT і Scatec Solar.
15:34 (14.06.2019) Міненерговугілля готове взяти участь у конкурсному відборі Проектів (стартапів) EU Association Lab
У Міненерговугілля проведено робочу зустріч з представниками проекту "Консультаційний фонд Асоціації Україна-ЄС".

22:16 (12.06.2019) Проведено розкриття пропозицій на участь у конкурсі на розробку вуглеводневої ділянки "Дельфін" на підставі угоди про розподіл продукції (УРП)
Під головуванням Міністра Ігоря Насалика проведено чергове засідання Міжвідомчої комісії з організації укладення та виконання угод про розподіл продукції.
21:12 (12.06.2019) Презентували дослідження "Досвід трансформації шахтарських регіонів: рекомендації для України"
Як забезпечити сталий розвиток шахтарських регіонів після закриття збиткових вугільних шахт? Пропозиції та практичні поради для влади на національному та місцевому рівні надано в дослідженні "Досвід трансформації шахтарських регіонів: рекомендації для України", яке було презентоване 12 червня в ІА "Укрінформ" за участю представників міністерств, громадськості, шахтарських міст та експертного середовища.
20:00 (12.06.2019) Міненерговугілля розглядає можливості реалізації проектів державно- приватного партнерства у вугільній промисловості
Одним із таких проектів є будівництво модульної збагачувальної установки потужністю до 60 тис. т/міс. у схемі поверхнево-технологічного комплексу ВП "Шахта "Червоноградська" ДП "Львіввугілля". Відповідне засідання Робочої групи відбулось під головуванням першого заступника Міністра Тетяни Максимець з метою проведення аналізу ефективності здійснення державно-приватного партнерства.
21:56 (07.06.2019) Учасники проєкту "Державотворець" ознайомилися з євроінтеграційним та стратегічним напрямками роботи Міненерговугілля
У межах проєкту "Державотворець" заступник Міністра з питань європейської інтеграції Наталія Бойко поділилася інформацією щодо євроінтеграції енергетичного сектору, а також стратегічного розвитку ПЕК.
21:49 (07.06.2019) Відбулось засідання Координаційного комітету проекту "Українсько-Данський Енергетичний Центр II"
7 червня 2019 року у приміщенні Міністерства енергетики та вугільної промисловості України відбулось засідання Координаційного комітету проекту "Українсько-Данський Енергетичний Центр II" під головуванням генерального директора Директорату енергетичних ринків, Голови Українсько-Данського Енергетичного центру Ольги Буславець в рамках реалізації міжурядової співпраці із стратегічного енергетичного планування між Данією та Україною.
13:08 (06.06.2019) Прийнято Закон "Про Рішення Ради асоціації між Україною та ЄС про внесення змін і доповнень до Додатка XXVII до Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони"
Прийнятим Законом Верховна Рада України затвердила Рішення Ради асоціації між Україною та ЄС про внесення змін і доповнень до Додатка XXVII до Угоди про асоціацію між Україною (вказаний Додаток окреслює всі основні напрямки співпраці з ЄС у сфері енергетики), з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони.
10:54 (06.06.2019) Нафтогаз має зменшити визначену ним на червень ціну газу для населення. Ціна має бути нижчою на 900 грн
Уряд схвалив постанову, яка унеможливлює спекуляції Нафтогазу з цінами на газ.
15:29 (03.06.2019) Міністерство енергетики та вугільної промисловості України розширює співпрацю з Королівством Норвегія
У Міністерстві енергетики та вугільної промисловості України відбулось перше засідання Українсько-норвезької робочої групи з питань ядерної захищеності, ядерної безпеки та аварійної готовності.
17:56 (29.05.2019) Україна виграє від проведення конкурсів на укладання угод про розподіл продукції - Ігор Насалик
Про це зазначив Міністр Ігор Насалик під час засідання Міжвідомчої комісії з організації укладення та виконання угод про розподіл продукції 28 травня 2019 року.
17:32 (29.05.2019) Інформація про передачу у власність територіальної громади міста Калуш ДП "Калуська теплоелектроцентраль-нова"
Відповідно до ч. 1 ст.7 Закону України "Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності" з державної у комунальну власність передаються безоплатно за умови взяття органами місцевого самоврядування зобов'язання використовувати за цільовим призначенням і не відчужувати в приватну власність цілісні майнові комплекси підприємств теплопостачання, теплоелектроцентралі, котельні з тепловими мережами, які виробляють теплову енергію для споживачів послуг житлово-комунальної сфери, бюджетних установ та організацій.
15:12 (29.05.2019) Українсько - Данська співпраця націлена на залучення інвестицій та новітніх технологій в галузь відновлюваної енергетики України
Про це зазначила генеральний директор Директорату енергетичних ринків, Голова Українсько - Данського енергетичного центру Ольга Буславець під час круглого столу "Denmark & Ukraine B2B Roadshow: Renewable Energy Round Table", організованого в рамках двосторонньої міжурядової співпраці з питань стратегічного енергетичного планування між Україною та Королівством Данія.
14:53 (23.05.2019) Міненерговугілля забезпечує врахування соціального аспекту при введенні ринку електроенергії
Діючим Законом України "Про ринок електричної енергії" передбачено, що новий ринок електричної енергії, має бути запроваджено 1 липня 2019 року, який функціонуватиме у відповідності із стандартами ЄС.
16:56 (22.05.2019) Портал Ініціативи прозорості видобувних галузей сприятиме розвитку місцевих громад
Триває робота щодо впровадження порталу Ініціативи прозорості видобувних галузей.
09:41 (22.05.2019) У Литві обговорили потенціал та заходи зі стимулювання розвитку ринку скрапленого газу
17 травня 2019 року у м. Клайпеді (Литовська Республіка) відбувся другий семінар в рамках створеної регіональної секторальної групи з ринків скрапленого природного газу в країнах ініціативи ЄС "Східне партнерство".
20:13 (21.05.2019) Науковці надали пропозиції щодо посилення ролі науки та участі наукових інституцій у формуванні політики в енергетичній сфері
Напрацювання галузевих наукових інститутів мають стати основою інноваційного розвитку енергетичної галузі. Без виважених технічних рішень, експертних висновків, нових технологій не може успішно розвиватися енергетика.
15:21 (21.05.2019) Проект USAID "Енергетична безпека" надає експертну допомогу щодо організації укладення та виконання угод про розподіл продукції
У Міненерговугілля проведено зустріч з представниками проекту USAID "Енергетична безпека". У зустрічі взяли участь представники Агентства США з міжнародного розвитку, Посольства США в Україні, проекту "Енергетична безпека" та представники Міжвідомчої комісії з організації укладення та виконання угод про розподіл продукції.
17:51 (20.05.2019) У Міненерговугілля обговорили співробітництво з Королівством Норвегія у сфері гідроенергетики
20 травня 2019 року під головуванням заступника Міністра енергетики та вугільної промисловості з питань європейської інтеграції Наталії Бойко відбулася зустріч з представниками Директорату водних ресурсів та енергетики Королівства Норвегія.
10:14 (20.05.2019) День ЄВРОПИ у Кропивницькому
18 травня 2019 року заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості України з питань європейської інтеграції Наталія Бойко разом із представниками Міненерговугілля (Віталій Кушніров, Олександра Козловська, Катерина Бондар) взяли участь у урочистих заходах з нагоди відзначення Дня Європи, відкритті обласного фестивалю "Єврофест-2019" та низці заходів у місті Кропивницькому.
21:13 (16.05.2019) Дні українського бізнесу в Польщі: обговорили нові можливості співпраці у сфері енергетики
Державний секретар Міністерства енергетики та вугільної промисловості України Максим Немчинов взяв участь у X ювілейному щорічному Міжнародному форумі "Дні українського бізнесу в Польщі", що проходить у Варшаві.
18:28 (15.05.2019) Залучення досвіду Литви щодо постачання та використання скрапленого природного газу є важливим для розвитку газового ринку України
Сьогодні розпочався Клайпедський форум скрапленого газу (м. Клайпеда, Литовська Республіка).
Участь у форумі від Міненерговугілля беруть представники Директорату стратегічного планування та європейської інтеграції Євгенія Німак та Директорату енергетичних ринків Владислав Рамазанов.
18:13 (15.05.2019) Коментар Міністра Ігоря Насалика щодо виплати заробітної плати шахтарям ДП "Львіввугілля" та щодо впровадження ринку електричної енергії
21:40 (13.05.2019) Міненерговугілля спільно з експертами опрацьовує можливості підвищення ефективності співпраці з громадськістю
Міненерговугілля бере участь у проекті за підтримки ООН "Сприяння реформі державної служби шляхом посилення взаємодії державних органів виконавчої влади з громадськістю".
20:39 (13.05.2019) Триває робота щодо розроблення Плану заходів із впровадження "розумних мереж" в Україні
13.05.2019 під керівництвом генерального директора Директорату енергетичних ринків Ольги Буславець відбулося чергове засідання робочої групи Міненерговугілля з підготовки Концепції впровадження "розумних мереж" в Україні до 2035 року та середньострокового Плану заходів з впровадження "розумних мереж" в Україні.
12:45 (10.05.2019) Міненерговугілля має позбутися функцій з управління державними підприємствами - Міністр Ігор Насалик
Про це наголосив Міністр Ігор Насалик під час зустрічі з експертами урядово-громадської ініціативи "Разом проти корупції", яка проведена згідно з Планом заходів з виконання Антикорупційної програми Міністерства енергетики та вугільної промисловості України на 2018-2020 роки.
15:21 (08.05.2019) Сьогодні День пам'яті та примирення
Увесь цивілізований світ згадує в ці дні мільйони жертв Другої світової війни. І ми всі кажемо "Ніколи знову!", бо прагнемо, щоб людство пам'ятало гіркі уроки колишніх трагедій, в епіцентр яких потрапили мільйони невинних жертв різних країн. Україна також заплатила надвисоку ціну, адже битва двох тоталітарних режимів розгорілася та сіяла смерть на українській землі.
15:36 (06.05.2019) Оновлення Додатка 27 до Угоди про асоціацію - важливий крок з метою інтеграції енергетичних ринків
Під час зустрічі з громадськими організаціями, які працюють у сфері євроінтеграції, обговорено оновлення Додатка 27 (щодо енергетики) до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Зустріч проведена під головуванням Віце-прем`єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванни-Климпуш-Цинцадзе.
13:17 (03.05.2019) Успішне проведення електронного аукціону з продажу спеціальних дозволів на розробку нафтогазових родовищ сприяє відкритості та прозорості видобувної галузі
Про роботу в напрямку відкритості та прозорості свідчить успішне проведення електронного аукціону з продажу спеціальних дозволів на розробку нафтогазових родовищ.
09:04 (03.05.2019) Делегація України бере участь у Третій сесії Підготовчого комітету Конференції 2020 року з розгляду дії Договору про нерозповсюдження ядерної зброї
Третя сесія Підготовчого комітету Конференції 2020 року з розгляду дії Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (ПК ОК ДНЯЗ) проходить у м. Нью-Йорку (США) 29 квітня - 10 травня 2019 року.
14:19 (02.05.2019) Міненерговугілля: Ціна на газ для населення у травні становить 8247 гривень
Відповідно до Постанови Уряду від 3 квітня 2019 року № 293 державна компанія НАК "Нафтогаз України" зобов`язана знизити ціни на газ для населення.
08:05 (27.04.2019) Привітання Міністра енергетики та вугільної промисловості України Ігоря Насалика із світлим святом Воскресіння Христового
12:08 (26.04.2019) Безпека функціонування АЕС є пріоритетом роботи Міненерговугілля
17:22 (25.04.2019) Спілкування з молоддю - важлива складова комунікацій з питань енергетики
Фахівці Міененерговугілля провели зустріч із старшокласниками Київської загальноосвітньої школи № 186. Ознайомили із діяльністю Міненерговугілля та напрямками реформ, спрямованими на досягнення ключової мети - інтеграції енергосистеми України до європейської енергосистеми.
13:52 (24.04.2019) Міністр Ігор Насалик на засіданні Уряду підкреслив важливість нових технологій
Сфера енергетики потребує високоосвічених фахівців з новими знаннями, які зможуть впроваджувати нові технології. Саме тому Міненерговугілля підтримує освітні програми, співпрацює з навчальними закладами.
20:14 (23.04.2019) Україна створює можливості для розвитку сегменту накопичувачів енергії
У Міністерстві енергетики та вугільної промисловості України під головуванням Генерального директора Директорату енергетичних ринків Ольги Буславець проведено зустріч з представниками "International Finance Corporation" (World Bank Group).
18:00 (22.04.2019) Нагороджено учасників Всеукраїнського конкурсу "Молодь - енергетиці України 2018"
Урочистий захід з нагоди підбиття підсумків конкурсу проведено в актовій залу головного корпусу Національного технічного університету України "Київський політехнічний університет ім. І. Сікорського".
15:33 (22.04.2019) Оновлення Додатку XXVII "Співробітництво у сфері енергетики, включаючи ядерну енергетику" до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС: що зміниться в Україні і як?
Для забезпечення більш ефективної імплементації реформ Україною буде зміцнений механізм двостороннього моніторингу реформи енергетичного сектору для того, щоб досягнуті реформи мали незворотний характер і у довгостроковій перспективі сприяли належному функціонуванню ринків газу та електроенергії на основі правил ЄС.
17:36 (19.04.2019) Делегація представники центральних органів виконавчої влади відвідала прормисловий майданчик ЧАЕС
Сьогодні державний секретар Міненерговугілля Максим Немчинов у складі делегації представники міністерств, центральних органів виконавчої влади та керівництва Секретаріату Кабінету Міністрів України з робочою поїздкою відвідав промисловий майданчик Чорнобильської АЕС.
12:02 (17.04.2019) Міненерговугілля: Нафтогаз має законне право не піднімати з травня ціни на газ
Державна компанія НАК "Нафтогаз України", відповідно до Постанови КМУ №293, зобов'язана з травня знизити ціни на газ для населення. Якщо промисловість купує блакитне паливо дешевше, населення не може платити більше.
20:47 (15.04.2019) Україна та Китай зацікавлені у співпраці в галузі атомної енергетики
У Міненерговугілля 15 квітня проведено зустріч з представниками компанії "China Zhongyuan Engineering Corporation (CNNC)".
17:23 (12.04.2019) Триває реалізація проекту Міжнародної організації праці "Поліпшення стану безпеки та гігієни праці у гірничодобувній промисловості України"
З метою реалізації проекту Міжнародної організації праці "Поліпшення стану безпеки та гігієни праці у гірничодобувній промисловості України", на виконання Плану основних заходів з підвищення рівня охорони праці на підприємствах Міненерговугілля на 2019 рік з 8 по 12 квітня 2019 року відбувся семінар з обміну досвідом.
14:55 (12.04.2019) Фахівці Міненерговугілля взяли участь у семінарі з питань управління державними фінансами
У рамках проведення Національної оцінки державних видатків та фінансової підзвітності (PEFA), фінансованої Європейським Союзом програми у сфері державного управління та управління державними фінансами (EURoPAF), (TF072780), 09-12 квітня 2019 року в Україні відбувся семінар, у якому взяли участь представники Міністерства енергетики та вугільної промисловості України
15:16 (11.04.2019) Заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості з питань європейської інтеграції Наталія Бойко виступила на конференції "Berlin Energy Transition Dialogue 2019"
Заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості України з питань європейської інтеграції Н. Бойко взяла участь у конференції "Berlin Energy Transition Dialogue 2019".
14:58 (11.04.2019) Державна допомога стає ефективним та прозорим механізмом інвестування держави у розвиток енергетики та впровадження реформ
Представники Міненерговугілля взяли участь у Міжнародній конференції "Реформа державної допомоги в Україні", що відбулась 11 квітня. Захід організовано Антимонопольним комітетом України спільно з проектом технічної допомоги Європейського Союзу "Підтримка Антимонопольного комітету у впровадженні правил державної допомоги".
13:50 (11.04.2019) Україна і Німеччина - розширення співпраці у сфері енергетики
10 квітня 2019 року заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості України з питань європейської інтеграції Наталія Бойко провела зустріч з державним секретарем Федерального міністерства економіки та енергетики ФРН Томасом Барайсом.
20:06 (10.04.2019) Підтримка діалогу з молоддю сприяє розумінню євроінтеграційних завдань в енергетиці
Представники Міненерговугілля провели зустріч із старшокласниками однієї із київських шкіл та ознайомили з напрямками роботи щодо євроінтеграції в енергетичному секторі.
18:35 (10.04.2019) Обговорені інфраструктурні проекти спільного інтересу країн Східного Партнерства
10 квітня 2019 року в м. Київ в рамках проекту EU4Energy Governance за ініціативи Енергетичного Співтовариства проведено семінар з оцінки інфраструктурних проектів спільного інтересу країн Східного Партнерства в сфері енергетики (в сфері газу та електроенергії) за участі представників ЄБРР, Представництва України в ЄС, країн Східного Партнерства, а саме України, Вірменії, Білорусі, Грузії та Молдови.
14:49 (10.04.2019) Україна працює над розширенням стратегічного співробітництва із Німеччиною у сфері енергетики
Про це зазначила заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості з питань європейської інтеграції Наталія Бойко під час зустрічі з головою комітету Бундестагу з енергетики та економіки Клаусом Ернстом.
10:30 (10.04.2019) У рамках "Berlin Energy Transition Dialogue 2019" обговорили актуальні питання українсько-турецького співробітництва
У рамках конференції "Berlin Energy Transition Dialogue 2019" у м. Берлін відбулась двостороння зустріч заступника Міністра енергетики та вугільної промисловості України з питань європейської інтеграцій Наталії Бойко з заступником Міністра енергетики та природних ресурсів Турецької Республіки Альпарсланом Байрактаром.