МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

НОВИНИ

 
14:56 (16.04.2021) Міненерго пропонує відтермінувати вимоги до скрапленого газу до 5 листопада 2021 року: обговорення проєкту постанови
Міністерство енергетики України розпочинає громадське обговорення проєкту постанови, якою пропонує перенести з 5 травня на 5 листопада 2021 року набуття чинності Технічним регламентом щодо вимог до газу скрапленого для автомобільного транспорту, комунально-побутового споживання та промислових цілей.
17:35 (13.04.2021) Міненерго оптимізує графіки ремонту низки енергоблоків для запобігання дефіциту електроенергії наступної осені та зими
Міністерство енергетики оптимізує графіки ремонту генеруючого обладнання електростанцій та теплоелектроцетралей. Це допоможе зміцнити безпеку постачання електричної енергії споживачам, зокрема - збільшити доступну потужність "Енергоатому" під час проходження майбутнього осінньо-зимового періоду 2021/2022 років.
19:38 (08.04.2021) Міненерго пропонує встановити нульову ставку екологічного податку за двоокису вуглецю в результаті спалювання біопалива - обговорення законопроєкту
Міністерство енергетики України оприлюднило для публічного обговорення проєкт Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо встановлення нульової ставки податку за викиди двоокису вуглецю для установок, якими здійснюються такі викиди в результаті спалювання біопалива".
18:14 (05.04.2021) Міненерго оновило склад Науково-технічної ради
Міністерство енергетики затвердило оновлений склад науково-технічної ради (НТР), яка є дорадчим органом Міністерства щодо реалізації науково-технічної політики, формування перспективних напрямів науково-технічного розвитку, впроваджень досягнень науки, техніки і технологій у сфері паливно-енергетичного комплексу
17:30 (05.04.2021) Міненерго розпочинає публічне обговорення законопроекту про розвиток ринку біометану в Україні
Міністерство енергетики та Держенергоефективності оприлюднили для публічного обговорення проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розвитку виробництва та споживання біометану".
14:36 (05.04.2021) Україна і Катар підписали меморандум про співпрацю у нафтогазовій сфері
Міністерство енергетики України та Qatar Petroleum - державна компанія Катару, яка провадить нафтогазову діяльність - сьогодні уклали Меморандум про взаєморозуміння щодо енергетичного співробітництва.
18:19 (31.03.2021) Уряд забезпечив безперебійне електропостачання бюджетним організаціям, які не встигли вчасно обрати постачальника
Бюджетні організації, зокрема, лікарні, які не встигли обрати електропостачальника і у яких завершується термін постачання електричної енергії від постачальника "останньої надії", продовжуватимуть отримувати електроенергію без перебоїв.
11:04 (31.03.2021) Міненерго у 2021 році продовжує здійснювати заходи для надійності роботи електромереж
Міністерство енергетики затвердило Програму забезпечення надійності роботи електричних мереж у 2021 році, яка спрямована на забезпечення більш надійного постачання електроенергії в країні. Така програма розробляється щороку для поліпшення технічного стану електромереж.
13:54 (24.03.2021) Тариф на електроенергію для населення залишається на рівні 1,68 грн за КВт.год
За ініціативою Міністерства енергетики Уряд продовжив дію механізму покладення спеціальних обов'язків (ПСО) для побутових споживачів на ринку електроенергії на один місяць. Відповідну постанову сьогодні прийнято на засіданні Кабінету Міністрів. Відтак, тариф на електроенергію для населення залишається на рівні 1,68 грн за КВт.год.
15:20 (18.03.2021) Міненерго приєдналося до Центру передового досвіду НАТО з енергетичної безпеки
Сьогодні під час візиту Президента Литовської Республіки Гітанаса Наусєди в Україну в.о. Міністра енергетики України Юрій Вітренко підписав Технічну угоду, що передбачає приєднання Міненерго до Центру передового досвіду НАТО з енергетичної безпеки та його активностей.
17:49 (17.03.2021) Вугледобувні підприємства мають вчасно отримувати кошти за відвантажене вугілля - Юрій Вітренко
В.о. Міністра енергетики Юрій Вітренко зустрівся із представниками Львівської територіальної організації профспілки працівників вугільної промисловості, Регіонального об'єднання Незалежної профспілки гірників України м. Червоноград Львівської області.
16:51 (16.03.2021) Міненерго підвищує прозорість та змагальність електронних аукціонів з продажу електричної енергії за двосторонніми договорами
Міністерство енергетики постійно здійснює моніторинг, аналіз та удосконалює процедури проведення електронних аукціонів з продажу електричної енергії за двосторонніми договорами.
13:43 (15.03.2021) Розблоковано виплату заробітної плати шахтарям
Керівництво Міністерства енергетики підписало низку наказів, що забезпечують стабільне фінансування роботи енергосектору, зокрема щодо виплат заробітної плати працівникам вугледобувних підприємств.
11:37 (10.03.2021) В Україні має бути створена єдина цифрова система для захисту споживачів житлово-комунальних послуг - Юрій Вітренко
На заході Міністерство енергетики зібрало представників всіх інституцій, які напряму чи опосередковано взаємодіють із населенням та учасниками енергетичного ринку на різних етапах постачання і споживання енергії, - Міненерго, Мінсоцполітики, Мінцифри, Мінфіну, Мінекономіки, АМКУ та Держспоживслужби.
18:19 (05.03.2021) Синхронізація ОЕС України з ENTSO-E є однією з ключових стратегічних цілей на наступні 3 роки - Юрій Вітренко
Завдяки об'єднанню енергосистем суттєво підвищиться стабільність та динамічна стійкість української та європейської енергосистем, а енергетична незалежність від Росії гарантуватиме безпеку постачання в регіоні Центральної та Східної Європи.
12:40 (04.03.2021) Нові кроки до енергонезалежності, зміцнення енергетичної безпеки та забезпечення споживачів енергоресурсами: результати роботи Міненерго за рік
Рік діяльності Уряду відзначився низкою кроків у напрямку енергонезалежності, зміцнення енергетичної безпеки та забезпечення споживачів енергоресурсами.
17:57 (03.03.2021) Текст виступу в.о. Міністра енергетики Юрія Вітренка під час засідання Кабінету Міністрів України про перехід на річний продукт і програму відкриття доступу до обсягів природного газу, які контролюють державні компанії
З метою розвитку ринку природного газу в Україні та забезпечення безпеки поставок газу побутовим споживачам, насамперед вразливим, є необхідність почати реалізовувати програму відкриття доступу до обсягів природного газу, які видобувають державні компанії.
21:47 (25.02.2021) Перспективи енергетики у контексті стратегії розвитку економіки України до 2030 року обговорили сьогодні на засіданні секторальної робочої групи
Перспективи енергетики у контексті стратегії розвитку економіки України до 2030 року обговорили сьогодні на засіданні секторальної робочої групи, яке очолив в.о. Міністра енергетики Юрій Вітренко.
18:24 (18.02.2021) Міненерго і учасники ринку "зеленої" енергетики створять дорожню карту розвитку галузі
Сьогодні відбулися зустрічі в.о. Міністра енергетики Юрія Вітренка та керівництва і представників Європейсько-українського енергетичного агентства та Української вітроенергетичної асоціації. Темою обговорень стало вирішення поточних проблем у "зеленій" енергетиці, а також визначення довгострокових шляхів її розвитку в Україні.
12:21 (17.02.2021) Міненерго проведе нараду щодо зміни підходу до продажу нафти "Укрнафтою"
В.о. Міністра енергетики Юрій Вітренко висловив занепокоєння щодо подальшого продажу нафти ПАО "Укрнафти" через аукціони за ціною, що є значно нижче європейської ринкової. Останній з таких аукціонів відбувся 16 лютого 2021 року і, за даними Української енергетичної біржі, під час нього було продано 179 тис. т нафти за ціною 11 176,80 грн/ т, що в доларовому еквіваленті є значно нижче за поточну ціну сирої нафти на європейському ринку.
21:28 (16.02.2021) Міненерго та JRC провели спільний тренінг з реагування на кризові ситуації на ринку газу
Міністерство енергетики та спільний дослідницький центр Генерального директорату Європейської Комісії (JRC) провели тренінг для розробки спільних механізмів і обміну знаннями про ринок природного газу і газову інфраструктуру України.
14:19 (16.02.2021) Виступ в.о. Міністра енергетики Юрія Вітренка під час Всеукраїнського форуму "Україна 30. Платіжка" (16 лютого 2021 р.)
Вітаю всіх. Тема сьогоднішня - енергонезалежність. Я хочу почати з конкретного прикладу того, як Україна змогла.
12:12 (13.02.2021) Україна та Японія мають значний потенціал для посилення партнерства в енергетичній сфері
Заступник Міністра з питань європейської інтеграції Ярослав Демченков зустрівся із заступником Голови Місії Посольства Японії в Україні паном Казуя Оцука.
20:14 (12.02.2021) Міненерго доручило ДП "Схід ГЗК" розробити програму забезпечення конкурентоздатності підприємства
У Міністерстві енергетики 11 лютого відбулася нарада з питань виконання умов довгострокового договору між ДП "НАЕК "Енергоатом" та ДП "Східний гірничозбагачувальний комбінат" та визначення ціни на урановий концентрат у 2021 році.
17:10 (09.02.2021) Урядовці та місцева влада домовились про непідвищення тарифів на опалення та гарячу воду: підписано меморандум
Уряд України, представники місцевої влади, НКРЕКП та НАК "Нафтогаз України" підписали меморандум, згідно з яким до кінця опалювального сезону тарифи на опалення та гарячу воду зростати не будуть. Від Міненерго документ підписав в.о. Міністра енергетики Юрій Вітренко.
20:11 (08.02.2021) Міністерство ініціює проведення консультацій з потенційними інвесторами щодо будівництва необхідних для енергосистеми генеруючих потужностей
Сьогодні в Міненерго проведено нараду під головуванням в.о. Міністра енергетики Юрія Вітренка з керівництвом НКРЕКП та НЕК "Укренерго" щодо обговорення найбільш ефективних механізмів залучення інвестицій в будівництво нових генеруючих потужностей, систем накопичення енергії чи управління попитом.
19:18 (08.02.2021) Вживаються заходи для вирішення проблемних питань роботи шахти "Надія"
Сьогодні заступник Міністра Максим Немчинов спільно з народними депутатами провів зустріч з представниками профспілок, Львівської ОДА та керівництвом ПрАТ "Шахта "Надія" задля вирішення питання заборгованості із заробітної плати та розрахунків за електроенергію.
14:08 (06.02.2021) Україна та Німеччина продовжать співпрацю з трансформації вугільної галузі та розвитку водневої енергетики
5 лютого українські урядовці на чолі з Прем'єр-міністром України Денисом Шмигалем провели відеоконференцію з представниками Федерального міністерства економіки та енергетики Німеччини.
22:37 (03.02.2021) На Запорізькій ТЕС розпочали пускові операції щодо включення блоків у мережу
03.02 о 19:26 на Запорізькій тепловій електростанції відключилися блоки 2,3,4 (сумарною потужністю 725 МВт) дією технологічних захистів після відключення повітряної лінії 150 кВ та блока автотрансформаторів внаслідок короткого замикання в мережі.
11:28 (03.02.2021) Невдовзі стартує новий етап українсько-данської співпраці в енергетиці
У Міненерго проведено онлайн-зустріч з данськими партнерами з метою обговорення напрямків подальшого співробітництва.
11:01 (03.02.2021) Міненерго зацікавлене у модернізації електроенергетики України на базі найсучасніших технологій - Юрій Бойко
Україна планує посилити співпрацю із корейською корпорацією КТ (найбільшим провайдером інтегрованих телекомунікаційних послуг в Південній Кореї) у сфері впровадження "розумних" мереж (Smart Grid - технології).
21:05 (02.02.2021) Проєкт постанови щодо перенесення терміну вступу в дію вимог Технічного регламенту щодо вимог до газу скрапленого для автомобільного транспорту, комунально-побутового споживання та промислових цілей подано на розгляд Уряду
Міністерством енергетики розроблено проєкт постанови Кабінету Міністрів України "Про внесення зміни до пункту 4 постанови Кабінету Міністрів України від 29 липня 2020 р. № 667" та в установленому порядку листом від 02.02.2021 року № КМ/1.1-7.2-1495 надіслано на розгляд Уряду.
19:19 (02.02.2021) Коментар Міністерства щодо можливості постачальників природного газу для побутових споживачів за ціною не більше 6,99 грн претендувати на отримання компенсації
На інтернет ресурсах, з посиланням на висновок Міністерства фінансів України, розміщується інформація про можливість постачальників газу, які за рішенням Кабінету Міністрів у лютому - березні 2021 року будуть реалізовувати газ для побутових споживачів за ціною не більше 6,99 грн, отримати, згідно з ст. 11 Закону "Про ринок природного газу", компенсацію за рахунок коштів усіх платників податків.
14:59 (01.02.2021) За результатами аудиту виявлені порушення в ефективності використання газорозподільчих систем та їх складових
Департаментом внутрішнього аудиту Міністерства енергетики України була проведена оцінка стану виконання Постанови від 21.02.2017 № 95 "Про забезпечення ефективного використання газорозподільних систем або їх складових" (далі - Постанова № 95).
16:45 (28.01.2021) Інтеграція енергоринків України до загальноєвропейських - ключова умова енергетичної незалежності країни та її сталості - Ярослав Демченков
Заступник Міністра з питань європейської інтеграції Ярослав Демченков взяв участь у 4-му інвестиційному форумі RENPOWER UKRAINE, який зібрав інвесторів у відновлювальну енергетику, енергоефективність та енергетичну інфраструктуру.
16:27 (28.01.2021) У Міненерго обговорили проєкт будівництва децентралізованої станції цифрової енергії на базі атомних електростанцій

Під головуванням заступника Міністра енергетики з питань цифрового розвитку, цифровізації і цифрових трансформацій Євгена Владімірова відбулася зустріч представників Міненерго, НАЕК "Енергоатом" та компанія Hotmine - розробника обладнання для майнингу з метою обговорити можливості і перспективи спорудження станції цифрової енергії, яка зможе завантажувати потужності АЕС і використовувати, зокрема, й для майнингу криптовалют.
19:11 (27.01.2021) Міненерго підтримує розвиток малої розосередженої генерації з альтернативних джерел енергії
Заступник Міністра енергетики України з євроінтеграції Ярослав Демченков взяв участь у круглому столі "Розвиток малої розподіленої генерації з відновлюваних джерел енергії", який організовано Проєктом енергетичної безпеки Агентства США з міжнародного розвитку та Фондом ім. Гайнріха Бьолля в Україні.
19:02 (21.01.2021) Україна презентувала пріоритети сталого енергетичного розвитку на 11-й сесії Асамблеї IRENA
Відповідно до розпорядження Президента, делегація України на чолі із заступником Міністра енергетики України з євроінтеграції Ярославом Демченковим взяла участь в 11-ій сесії Міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії (IRENA). До складу делегації увійшли представники Міненерго, Держенергоефективності, Посольства України в Об'єднаних Арабських Еміратах.
15:03 (19.01.2021) Юрій Вітренко назвав головну умову долучення України до Європейського зеленого курсу
Створення прозорих та конкурентних енергетичних ринків дозволить Україні доєднатися до Європейського зеленого курсу.
14:45 (19.01.2021) Юрій Вітренко вручив державні нагороди працівникам енергетичної галузі
У Міненерго відбулось нагородження працівників енергетичної галузі. Нагороди від імені Держави вручив в.о. Міністра енергетики Юрій Вітренко.
16:55 (16.01.2021) Введення графіка аварійних відключень не планується
Міненерго спільно з НЕК "Укренерго" та учасниками ринку електричної енергії вжито додаткових заходів для забезпечення балансування енергосистеми під час сезонного похолодання, яке очікується у найближчі дні.
13:11 (14.01.2021) Іноземні інвестиції у видобуток вуглеводнів сприяють досягненню енергетичної незалежності
У Міністерстві енергетики підписано угоду про розподіл вуглеводнів, які видобуватимуться у межах ділянки Варвинська, між Україною та компанією "Юкрейніан Енерджі Л.Л.С." (Ukrainian Energy L.L.C.).

19:45 (09.01.2021) Загроз для транзиту газу до Європи немає
Міненерго буде розбиратися в причинах вибуху, який стався сьогодні на газопроводі "Уренгой- Помари -Ужгород" поблизу Лубен на Полтавщині, а також пропонувати заходи, які б мінімізували ризик виникнення таких ситуацій у майбутньому.
18:05 (06.01.2021) Підтримка США важлива для прискорення реформ в енергетичному секторі та зміцнення енергетичної безпеки України - Юрій Вітренко
05 січня 2021 року в.о. Міністра енергетики України Юрій Вітренко провів онлайн-зустріч із Тимчасово повіреною у справах США в Україні Крістіною Квін. У зустрічі також взяв участь заступник Міністра з питань європейської інтеграції Ярослав Демченков.
14:46 (04.01.2021) Міненерго високо цінує підтримку Конгресу США щодо протистояння будівництву "Північного потоку-2"
Міністерства енергетики України вдячне уряду США та його агенціям за постійну підтримку енергетичного сектору України та послідовну позицію Сполучених Штатів у підтримці України на шляху забезпечення власної енергетичної незалежності та регіону в цілому, що відображено у відповідному Законі США "Про протидію супротивникам Америки через санкції".
14:47 (31.12.2020) Привітання в.о. Міністра енергетики Юрія Вітренка з Новим роком та Різдвом Христовим
Дорогі друзі!
Світло Віфлеємської зірки вказує нам шлях, електричні вогні створюють нам затишок у домівках, а світло доброти наповнює наше життя щастям.
14:32 (31.12.2020) Підписано угоди про розподіл продукції на семи нафтогазових ділянках
Підписання угод про розподіл продукції відбулось 31 грудня за участю та в присутності Глави Уряду Дениса Шмигаля. Від Міненерго угоди підписав заступник Міністр енергетики Юрій Бойко.
21:20 (28.12.2020) Затверджено проєкти угод про розподіл продукції
Кабінет Міністрів на засіданні 28 грудня затвердив проєкти угод про розподіл продукції по 7 ділянках: Софіївська, Угнівська, Балаклійська, Іванівська, Зінківська, Бузівська, Берестянська.
19:48 (28.12.2020) Уряд встановив єдину фіксовану ціну на електроенергію для побутових споживачів
Сьогодні на засіданні Уряду схвалено постанову Кабінету Міністрів України "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 05 червня 2019 р. № 483", якою, зокрема, було подовжено строк дії Положення про покладення спеціальних обов'язків на учасників ринку електричної енергії для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку електричної енергії (ПСО).
10:16 (28.12.2020) Введення в дію нової лінії електропередачі 750 кВ Запорізька АЕС - Каховська дозволить видати потужність Запорізької АЕС та підвищить надійність енергопостачання Півдня України
Завершено будівництво нової магістральної лінії електропередачі 750 кВ Запорізька АЕС - Каховська з підстанцією 750 кВ "Каховська" та мережевою інфраструктурою 330 кВ. Урочисте відкриття об'єкта відбулося 23-24 грудня за участю Прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля, народних депутатів, представників Європейського банку реконструкції та розвитку, Європейського інвестиційного банку, Херсонської ОДА та інших гостей.