МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА
ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

НОВИНИ

 
11:36 (18.02.2019) 14 лютого 2019 року представники Міненерговугілля на чолі із заступником Міністра з питань європейської інтеграції Наталією Бойко взяли участь у презентації нового Проекту USAID "Енергетична безпека"
Вітальними промовами відкрили захід Сьюзан Фріц - Директор Регіональної Місії USAID, Олександр Домбровський - перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки, Наталія Бойко - заступник Міністра з питань європейської інтеграції та Оксана Кривенко - голова НКРЕКП.
22:46 (15.02.2019) Модернізація обладнання атомних електростанцій за участю Корпорації Toshiba дозволить підвищити ефективність та безпеку АЕС
У Міненерговугілля проведено зустріч з представниками Корпорації Toshiba ЕСР (Енергетичні системи і рішення). Зустріч провела Заступник директора департаменту - начальник відділу забезпечення міжнародних режимів безпеки та законодавчих ініціатив Департаменту ядерної енергетики та атомно-промислового комплексу Світлана Кульчицька за участю представників ДП "НАЕК ""Енергоатом".
22:35 (15.02.2019) Міненерговугілля та керівництво Кіровоградської області окреслили перспективи розвитку підприємств урановидобувної галузі регіону
15 лютого 2019 року в приміщення Кіровоградської ОДА відбулась нарада щодо роботи підприємств атомно-промислового комплексу регіону.
12:53 (15.02.2019) Втілення рекомендацій та висновків ОЕСР щодо впровадження стандартів та керівних принципів із корпоративного управління державними підприємствами мають вагоме значення з точки зору вдосконалення управління нафтогазовим сектором та стратегічно важливим, як для енергетичної галузі так і для економіки, ДП НАК "Нафтогаз України" - наголосила Н. Бойко
14 лютого 2019 року заступник Міністра з питань європейської інтеграції Н. Бойко взяла участь у широкому обговоренні презентації, яка відбулась у Клубі Кабінету Міністрів України щодо заключного Звіту ОЕСР "Оцінка ОЕСР реформи державних підприємств у секторі вуглеводнів України.
11:42 (15.02.2019) Розвиток атомно-промислового комплексу є одним із ключових аспектів енергетичної безпеки України
Делегація Міненерговугілля на чолі із заступником Міністра Юлією Підкоморною у межах робочої поїздки до Дніпропетровської та Кіровоградської областей відвідала низку підприємств атомно-промислового комплексу, зокрема побували на ВП "Дніпродзержинський хімічний завод", ДП "Смоли", "38 Відділ інженерно-технічних частин" та ДП "Бар'єр".
09:10 (15.02.2019) У Полтаві фахівці нафтогазової промисловості обговорили питання розвитку галузі
13-14 лютого у м. Полтава відбувся галузевий форум нафтогазової промисловості Полтавщини "Соціальне партнерство для розвитку територій" та XIV спеціалізована виставка нафтогазової промисловості "Нафта.Газ.Сервіс-2019".
17:40 (13.02.2019) У Дніпрі відбулася нарада щодо роботи підприємств атомно-промислового комплексу регіону
13 лютого 2019 року в Дніпропетровській облдержадміністрації за участю заступника Міністра енергетики та вугільної промисловості Юлії Підкоморної проведено робочу нараду щодо основних показників роботи підприємств атомно-промислового комплексу, які належать до сфери управління Міненерговугілля, та їх співпрацю з органами виконавчої влади і місцевого самоврядування Дніпропетровської області.
17:09 (08.02.2019) Створення онлайн-платформи для звітування за стандартами Ініціативи прозорості видобувних галузей дасть можливість запровадити систему автоматизації процесу збору інформації
Питання щодо створення онлайн-платформи для звітування за стандартами Ініціативи прозорості видобувних галузей (ІПВГ) з метою розкриття даних видобувних галузей у межах реалізації Ініціативи "Партнерство "Відкритий Уряд" обговорили в Міненерговугілля під час робочої зустрічі під головуванням державного секретаря Максима Немчинова.
15:38 (08.02.2019) Під час години запитань до Уряду заступник Міністра А. Корзун прокоментував питання щодо виплати з/плати шахтарям, реформування вугільної галузі та відвантаження вугілля ДП "Львівугілля"
20:04 (07.02.2019) Україна працює над створенням прозорих конкурентних умов для інвесторів у сфері відновлюваної енергетики
Про це наголошено під час зустрічі з представниками компанії Hero Future Energies Global Limited, яка проведена на прохання Посольства України у Великій Британії.
17:11 (07.02.2019) "Важливо залучати нових міжнародних інвесторів до розвитку газовидобутку в Україні та створення додаткових передумов для покращення безпеки постачань" - Н.Бойко
У Міненерговугілля під головуванням заступника Міністра з питань європейської інтеграції Наталії Бойко проведено нараду з представниками Посольства США в Україні щодо Угод про розподіл вуглеводнів.
16:22 (07.02.2019) Виступ Ольги Буславець на круглий стіл на тему: "Роздрібний ринок електричної енергії України: перший місяць функціонування, виклики, проблеми та шляхи їх подолання"
18:56 (06.02.2019) Польські колеги поділились досвідом розвитку біржового ринку електричної енергії
У Міненерговугілля проведено семінар "Досвід Польщі з розвитку біржового ринку електричної енергії та його застосування в Україні".
18:24 (06.02.2019) Реформування державного управління в Міненерговугілля виходить на новий рівень
Сьогодні в Міненерговугілля під головуванням державного секретаря Максима Немчинова проведено зустріч із представниками Представництва ЄС в Україні. Обговорили подальші кроки щодо впровадження пілотного проекту з реформування державного управління та ефективність та результати роботи директоратів.
18:00 (06.02.2019) Україна та Литва мають потенціал взаємовигідної співпраці в енергетиці
У Міненерговугілля відбулась робоча зустріч з представниками Міністерства закордонних справ Литовської Республіки та Посольства Литовської Республіки в Україні.
15:50 (06.02.2019) Міненерговугілля та представники Посольства Канади обговорили питання зміцнення енергетичної безпеки
Заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості з питань євроінтеграції Наталія Бойко провела робочу зустріч із представниками Посольства Канади в Україні.
10:21 (05.02.2019) Міненерговугілля та USAID визначили подальші кроки щодо впровадження проекту "Енергетична безпека"
4 лютого 2019 року відбулася зустріч з представниками Проекту "Енергетична безпека", що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), та компанії Tetra Tech ES, Inc. (Tetra Tech), яка є виконавцем Проекту.
19:18 (31.01.2019) Міненерговугілля презентувало позицію щодо конкурентної моделі підтримки відновлюваних джерел енергії
Генеральний директор Директорату енергетичних ринків Ольга Буславець взяла участь у другій щорічній конференції з інвестицій RENPOWER та виступила з презентацією "Конкурентна модель підтримки ВДЕ: позиція Міненерговугілля".
11:48 (31.01.2019) Іноземні компанії проявляють зацікавленість інвестувати у газовидобувний сектор України - підсумки Українського форуму з розвідки і видобутку природного газу у Лондоні
Про зацікавленість представників бізнесу щодо інвестування в нафтогазовий сектор економіки України зазначила заступник Міністра з питань європейської інтеграції Наталія Бойко.
20:35 (30.01.2019) Міжнародні інвестиції та технічна допомога сприяють впровадженню повноцінних енергетичних ринків в Україні
Громадська рада при Міненерговугілля України на засіданні 29 січня 2019 року розглянула питання "Вплив міжнародних інституцій, донорських організацій, інвестиційних програм та проектів міжнародної технічної допомоги на реформування ПЕК України та можливість впровадження нових технологій та виробництв".
19:44 (30.01.2019) Японські компанії зацікавлені щодо участі в будівництві об'єктів сонячної енергетики в Чорнобильській зоні відчуження
Генеральний директор Директорату енергетичних ринків Міненерговугілля Ольга Буславець 30.01.2019 провела зустріч з представниками японських компаній, зокрема, директором компанії "Deloitte Touche Japan" Нішімото Масатоші, виконавчим директором компанії "Green Power Development Japan" Секія Емі та ін., які представляють Уряд Японії.
19:22 (30.01.2019) Уряд вживає заходів для безперебійного постачання електричної енергії державним вугледобувним підприємствам
Відповідний проект розпорядження Кабінету Міністрів України "Про виділення коштів з резервного фонду державного бюджету" схвалений Урядом на засіданні 30 січня.
15:44 (29.01.2019) Заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості України з питань європейської інтеграції Н. Бойко взяла участь в "Українському форумі з розвідки і видобутку природного газу"
Заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості України з питань європейської інтеграцій Н. Бойко взяла участь в "Українському форумі з розвідки і видобутку природного газу", що відбувся у м. Лондоні 29 січня 2019 року.
19:14 (25.01.2019) Сталий розвиток - це баланс між економічним розвитком, соціальними інтересами та впливом на екологію - Наталія Бойко
24.01.2019 заступник Міністра з питань європейської інтеграції Наталія Бойко в ефірі телеканалу "Еспресо" окреслила перспективи України щодо розвитку відновлюваних джерел енергії в контексті зобов'язань України щодо впровадження європейських стандартів у процесі євроінтеграції в енергетичному секторі.
16:31 (25.01.2019) У Міненерговугілля проведено нараду з питань узгодження позицій щодо проекту Закону України "Про розміщення, проектування та будівництво енергоблоків № 3 та № 4 Хмельницької атомної електричної станції"
Нарада проведена під головуванням першого заступника Міністра Тетяни Максимець.
16:07 (25.01.2019) Міненерговугілля продовжує роботу в рамках участі у пілотному проекті та удосконалює систему внутрішнього контролю
Триває робота створеної в Міненерговугілля робочої групи в межах участі у пілотному проекті з внутрішнього контролю за підтримки проекту двостороннього співробітництва між Міністерством фінансів України та Міністерством фінансів Королівства Нідерланди.
18:24 (24.01.2019) Міненерговугілля працює над реформуванням ринку нафтопродуктів та газових палив України
Під час наради було прийнято рішення про направлення напрацювань Міненерговугілля стосовно нормативів втрат нафтопродуктів під час їх приймання, зберігання, відпуску та транспортування до заінтересованих ЦОВВ відповідно до Регламенту Кабінету Міністрів України.
16:16 (24.01.2019) 21 січня 2019 року у Брюсселі, Королівство Бельгія, Наталія Бойко взяла участь у тристоронніх консультаціях Україна-ЄС-РФ щодо майбутнього транспортування газу до ЄС
У ході консультацій сторони обговорили ключові питання щодо транспортування газу, яке від 1 січня 2020 року має базуватися на нормах і правилах ЄС. Для цього оператори газотранспортних систем України і Росії мають укласти контракт про технологічну взаємодію (interconnection agreement) на українсько-російському кордоні, як це передбачено нормами ЄС.
15:47 (24.01.2019) Міненерговугілля продовжує роботу в напрямку відкритості та прозорості енергетичного сектору - Максим Немчинов
Державний секретар Максим Немчинов взяв участь у підсумковому заході USAID "Ініціатива з протидії корупції та підвищення фіскальної прозорості в енергетичному секторі в Україні" (Прозора енергетика), що здійснює аналітичний центр DiXi Group.
08:20 (24.01.2019) Заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості з питань європейської інтеграції Наталія Бойко в ефірі телеканалу "Прямий"
12:17 (22.01.2019) Міністр Ігор Насалик взяв участь у заходах за участю Президента України Петра Порошенка з нагоди Дня Соборності України
Міністр взяв участь у церемонії покладання квітів за участю Президента Петра Порошенка до пам'ятників великому українському поетові Тарасу Шевченку та видатному державному діячеві Михайлу Грушевському з нагоди Дня Соборності України та 100-річчя проголошення Акту злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.
10:45 (22.01.2019) Привітання Міністра Насалика Ігоря Степановича із Днем Соборності України
Дорогі співвітчизники!
Від щирого серця Вітаю Вас із Днем Соборності України!
23:01 (18.01.2019) Інтеграція до європейських енергетичних ринків є пріоритетом для України - Наталія Бойко
Заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості України з питань європейської інтеграції Наталія Бойко зустрілася з керівником відділу економіки Посольства Федеративної Республіки Німеччина в Україні Петером Ціглером.
14:23 (18.01.2019) Україна з 2016 року зменшила споживання антрацитової групи вугілля з 10,5 млн до 3,9 млн тонн
Про це повідомив Міністр Ігор Насалик під час години запитань до Уряду.
14:18 (18.01.2019) Міненерговугілля забезпечує збалансування енергосистеми в інтересах споживачів
Ігор Насалик під час години запитань до Уряду зупинився на чутливій темі тарифів на електричну енергію. При цьому зазначив, що ціна на електроенергію зросла всього на 5%, з 1 грн до 1,6 грн, всупереч економічним та інфляційним процесам.
11:42 (18.01.2019) Виступ Міністра Ігоря Насалика під час "Години запитань до Уряду"
10:52 (16.01.2019) Ініціатива прозорості видобувних галузей в Україні
Діяльність, спрямована на сприяння впровадженню в Україні Ініціативи прозорості видобувних галузей (ЕІТІ) є вже традиційною для планів України в рамках Партнерства "Відкритий Уряд". Адже в межах усіх чотирьох планів, затверджених Кабінетом Міністрів України, починаючи із 2012 року, держава брала на себе зобов'язання щодо поступального впровадження ЕІТІ.
10:29 (16.01.2019) Повідомлення для учасників ринку електричної енергії
Генеральним директором Директорату енергетичних ринків Ольгою Буславець 16.01.2019 під час ранкової селекторної наради було зроблено повідомлення для учасників ринку електричної енергії.
22:59 (11.01.2019) Заступник Міністра з питань європейської інтеграції Н. Бойко провела міжвідомчу нараду щодо активізації співпраці у рамках Енергетичного Співтовариства
11 січня 2019 року у приміщенні Міненерговугілля відбулась міжвідомча нарада під головуванням заступника Міністра енергетики та вугільної промисловості з питань європейської інтеграції Н. Бойко щодо формування позиції української сторони стосовно наданих стороною ЄС пропозицій до внесення змін до Договору про заснування Енергетичного Співтовариства.
22:46 (11.01.2019) 2019 рік: курс на збільшення обсягів власного газовидобутку на шляху досягнення енергонезалежності
Міненерговугілля спільно з Асоціацією газовидобувних компанії України активно готується до залучення інвесторів у проекти з укладання угод про розподіл продукції.
08:05 (29.12.2018) Привітання Міністра Насалика Ігоря Степановича з Новим роком та Різдвом Христовим!
Шановні колеги! Щиро вітаю Вас із Новим роком та Різдвом Христовим!
11:30 (23.12.2018) Відзначено найкращих енергетиків нашої країни з нагоди Дня енергетика
Звання Заслужений енергетик України присвоєно БУСЛАВЕЦЬ Ользі Анатоліївні - генеральному директорові Директорату енергетичних ринків Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, за вагомий особистий внесок у розвиток вітчизняного енергетичного комплексу, багаторічну сумлінну працю та високий професіоналізм.
16:44 (22.12.2018) Міністерство має відчувати світові тенденції розвитку енергетики і враховувати їх у стратегічному плануванні - Міністр Ігор Насалик
Вітаючи колег з професійним святом - Днем енергетика України, Міністр окреслив пріоритети майбутньої роботи Міненерговугілля та розвитку галузі в цілому. Зазначив про необхідність уваги до енергетичної галузі з боку Уряду, адже енергетика є основою економіки. Також звернув особливу увагу на розвиток галузевої науки.
12:40 (22.12.2018) Міністерство працює над забезпеченням сталого енергопостачання всім споживачам електричної енергії з початку роботи роздрібного ринку електричної енергії в новій моделі
Під головуванням генерального директора Директорату енергетичних ринків Ольги Буславець 21.12.2018 відбулась нарада щодо впровадження діяльності постачальника "останньої надії" за участю представників НКРЕКП, ДП "Енергоринок" ДП "НЕК "Укренерго", ДПЗД "Укрінтеренерго", ліцензіатів з розподілу електроенергії, постачальників універсальних послуг, НАК "Нафтогаз України", АТ "Укртранснафта", АТ "Укртрансгаз", АТ "Укргазвидобування".
10:35 (22.12.2018) Привітання Міністра енергетики та вугільної промисловості України Ігоря Насалика з професійним святом - Днем енергетика України
Шановні колеги! Щиро вітаю з Днем енергетика України!
19:38 (21.12.2018) Відбулося Третє засідання українсько-іспанської змішаної міжурядової комісії з економічного і промислового співробітництва
19 грудня 2018 року у м. Мадрид відбулося Третє засідання українсько-іспанської змішаної міжурядової комісії з економічного і промислового співробітництва, у якому взяла участь заступник Міністра з питань європейської інтеграції Наталія Бойко.
22:02 (20.12.2018) Верховна Рада України прийняла в першому читанні Закон, що запроваджує конкурентну модель підтримки відновлюваної енергетики

Поточний 2018 рік упевнено можна назвати роком ВДЕ, адже встановлена потужність об'єктів відновлюваної енергетики України була збільшена на третину до близько 2 ГВт! Водночас, для подальшого сталого розвитку відновлюваної енергетики назріла потреба в запровадженні нової, аукціонної моделі підтримки ВДЕ, яка вже довела свою ефективність у багатьох країнах. І сьогодні, на вечірньому засіданні Верховної Ради України народними депутатами в першому читанні прийнято законопроект 8449д, що запроваджує подібну конкурентну систему підтримки ВДЕ в Україні.
18:01 (20.12.2018) Укргідроенерго презентувало Кодекс корпоративного управління компанії
20 грудня в апараті управління компанії відбулася презентація проекту Кодексу корпоративного управління Приватного акціонерного товариства "Укргідроенерго".
14:32 (19.12.2018) ЄС підтримує прагнення України забезпечити повну інтеграцію ринків газу та електроенергетики після завершення реформ - підсумки 5-го засідання Ради Асоціації між Урядом України та Європейською Комісією

У Брюсселі проведено 5-е засідання Ради Асоціації між Урядом України та Європейською Комісією. Міненерговугілля у складі делегації під головуванням Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана представляла заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості України з питань європейської інтеграції Наталія Бойко.
20:23 (18.12.2018) Пріоритетом для Міністерства є досягнення понад 25% "зеленої" генерації до 2035 року - Михайло Близнюк
Сьогодні відбувся Інвестиційний Форум Україна - ЄС з відновлюваної енергетики, організований Європейською Комісією та, з українського боку, Верховною Радою України, Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України та Dixi Group.