МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

НОВИНИ

 
15:00 (25.10.2021) Об'єднана енергетична система України працює стабільно
Міненерго у серпні оновило графік накопичення вугілля у бік збільшення планових показників, виходячи з найкритичнішого сценарію, що включає запуск "Північного потоку-2" і дуже низьку температуру взимку.
08:56 (25.10.2021) Українські та австралійські науковці співпрацюватимуть у сфері водневої енергетики
Відбулась зустріч заступниці міністра енергетики України Юлії Підкоморної із заступником Голови Місії та Консулом Посольства Австралії в Україні Робертом Віном Кертісом.
08:04 (25.10.2021) Україна і Грузія посилять співпрацю у енергетичній сфері
Заступник міністра енергетики з питань євроінтеграції Ярослав Демченков здійснив робочий візит до Грузії, у складі української делегації, під час якого відбулись робочі зустрічі з заступниками міністра економіки та сталого розвитку Грузії та перше засідання українсько-грузинської робочої групи з питань енергетики.
17:23 (23.10.2021) Відновлено можливість укладання ЕСКО договорів
Закон "Про енергетичну ефективність" розблокував процес укладання ЕСКО договорів - відповідні положення внесено до законопроєкту з ініціативи Міністерства енергетики.
13:30 (23.10.2021) Розпочалось громадське обговорення проєкту постанови "Про затвердження Технічного регламенту щодо вимог до екодизайну для місцевих обігрівачів на твердому паливі"
Проєкт постанови оприлюднено на сайті Міненерго.
Основною метою документа є забезпечення покращення енергетичних та екологічних характеристик для місцевих обігрівачів на твердому паливі.
11:41 (22.10.2021) Рівень енергоефективності буде відображатися у новому форматі комунальних платіжок - Юлія Підкоморна
21 жовтня Верховна Рада 282 голосами ухвалила в цілому базовий Закон "Про енергетичну ефективність".
09:06 (22.10.2021) Воднева стратегія України може стати основою для міжнародної співпраці у водневій енергетиці - Герман Галущенко
Міністр енергетики Герман Галущенко обговорив з представниками USAID Проєкту енергетичної безпеки рамкові рекомендації для створення Водневої стратегії України, розроблені спільно фахівцями Міненерго та експертами USAID. У обговоренні взяли участь: заступниця міністра, голова робочої групи з розроблення Водневої стратегії Юлія Підкоморна; голова Держенергоефективності Валерій Безус; директор Офісу економічного зростання USAID Кріс Абрамс; керівник Проєкту USAID Дін Вайт.
08:22 (22.10.2021) Україна зацікавлена у співпраці з Чехією у сфері енергоефективності
Заступник міністра енергетики з питань європейської інтеграції Ярослав Демченков взяв участь у Дев'ятому засіданні українсько-чеської змішаної комісії з питань економічного, промислового і науково-технічного співробітництва.
18:37 (21.10.2021) Максим Немчинов: Одна з наших стратегічних цілей - створення газового хабу на території України
Газовий хаб допоможе стабільно забезпечувати газом весь європейський регіон.
18:27 (21.10.2021) Герман Галущенко: Наша основна мета - забезпечити власним видобутком внутрішні потреби в газі
Україна має всі можливості для збільшення газовидобутку.
16:53 (21.10.2021) Законопроєкт щодо розвитку високоефективної когенерації сприятиме підвищенню ефективності використання палива та зменшенню споживання енергоресурсів - Юрій Власенко
Розроблений Міністерством енергетики законопроєкт "Про внесення змін до Закону України "Про комбіноване виробництво теплової та електричної енергії (когенерацію) та використання скидного енергопотенціалу" щодо розвитку високоефективної когенерації" прийнято в першому читанні.
12:42 (20.10.2021) Закон щодо розвитку "зеленої" енергетики дозволить виробникам оптимізувати торгову стратегію і збільшувати доходи
19 жовтня під головуванням першого заступника міністра енергетики Юрія Власенка відбулася нарада стосовно обговорення законопроєкту "Про внесення змін до деяких законів України щодо стимулювання виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії на ринкових засадах".
12:22 (20.10.2021) Ярослав Демченков: Важливо посилити партнерство заради енергетичного переходу для мінімізації вуглецевого впливу та збереження сталості енергосектору
Заступник міністра енергетики з питань європейської інтеграції Ярослав Демченков взяв участь у відкритті ХІХ міжнародного енергетичного бізнес-форуму "5Е".
15:15 (18.10.2021) Відповідальність за дотримання графіка накопичення вугілля несуть генеруючі компанії - Міненерго
Міністр енергетики Герман Галущенко в рамках робочого візиту до Запорізької області відвідав Запорізьку теплову електростанцію і провів нараду щодо готовності ТЕС до забезпечення стабільного електропостачання в осінньо-зимовий період.
14:43 (18.10.2021) Герман Галущенко: Атомна генерація - найбільш надійна генерація у нас в країні
Міністр енергетики Герман Галущенко 17 жовтня відвідав Запорізьку атомну електростанцію та провів нараду щодо готовності атомної енергетики до проходження осінньо-зимового періоду.
14:10 (18.10.2021) Герман Галущенко представив нового очільника СхідГЗК
Міністр енергетики Герман Галущенко в рамках робочого візиту на ДП "Східний гірничо-збагачувальний комбінат" представив нового очільника держпідприємства Сергія Шовгелю.
19:18 (13.10.2021) Україна зацікавлена у розширенні співпраці з Казахстаном у сфері постачання скрапленого газу та вугілля
Сьогодні міністр енергетики Герман Галущенко провів зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Казахстан в Україні Дарханом Калєтаєвим.
19:06 (13.10.2021) Недопущення спеціалістів до перевірок на електростанції - неприпустиме, - Міненерго
Сьогодні під головуванням міністра енергетики Германа Галущенка відбулася чергова нарада щодо підготовки до опалювального сезону. У нараді взяли участь перший заступник міністра Юрій Власенко, представники генеруючих компаній, НЕК "Укренерго", НКРЕКП.
19:18 (12.10.2021) Щодо підготовки до опалювального сезону
Для планового проходження опалювального сезону в Міненерго питання комерційного імпорту з Росії та Білорусі не розглядається.
16:31 (12.10.2021) Україна і ЄС мають консолідувати зусилля щодо протидії викликам енергетичної безпеки у регіоні - Герман Галущенко
На законодавчому рівні існують всі механізми для реагування на ситуацію, що склалася із постачанням газу до Європи.
14:44 (12.10.2021) Перешкод для продажу світлих нафтопродуктів на ринку немає, - Міненерго
Про це зазначив заступник Міністра Максим Немчинов під час зустрічі з президентом Нафтогазової асоціації України Нелею Приваловою. Зимовий період, згідно з чинним технічним регламентом, розпочинається з 16 листопада.
10:49 (12.10.2021) НЕК "Укренерго" отримало державні гарантії для випуску облігацій для погашення боргів за "зеленим" тарифом
Сьогодні на засіданні Кабінет Міністрів прийняв розроблену Міненерго постанову "Про надання у 2021 році державної гарантії за зобов'язаннями НЕК "Укренерго".
10:22 (12.10.2021) Два нових проєкти з модернізації систем електропередачі плануються до підписання з KfW, - Міненерго
У Міненерго під головуванням заступника міністра з питань європейської інтеграції Ярослава Демченкова проведено робочу зустріч з представниками німецького державного банку KfW для обговорення реалізації спільних з KfW проєктів, спрямованих на реконструкцію підстанцій та підвищення ефективності передачі електроенергії.
16:59 (11.10.2021) Тільки в колаборації ми запровадимо європейські стандарти на енергоринку - Герман Галущенко
Для повної інтеграції українського та європейського енергоринків потрібне подальше вдосконалення правил роботи ринку електроенергії.
18:45 (08.10.2021) Маємо поступово знижувати залежність енергетичного сектору від видів палива, яке забруднює довкілля, та підвищувати енергоефективність, - Ярослав Демченков
Заступник міністра енергетики з питань європейської інтеграції Ярослав Демченков взяв участь у Форумі високого рівня "Справедлива трансформація вугільних регіонів: від планів до дій!", що відбувся 06 жовтня, та виступив під час панельної дискусії "Як сьогодні почати енергетичний перехід?"
17:51 (08.10.2021) Майбутнє відновлюваної енергетики в Україні - у ринковому регулюванні, - Герман Галущенко
Під головуванням міністра енергетики Германа Галущенко та заступника директора Секретаріату Енергетичного Співтовариства Дірка Бушле в Міненерго відбулась дискусія високого рівня "Готовність української відновлюваної енергетики до викликів майбутнього".
14:59 (08.10.2021) Уряд забезпечить стабільне енергопостачання під час опалювального сезону, - Герман Галущенко
Урядом України вжито низку заходів для забезпечення стабільного та безпечного енергопостачання й захисту населення від коливання тарифів цього опалювального сезону. Про це заявив Міністр енергетики України Герман Галущенко у п'ятницю 8 жовтня під час виступу у Верховній Раді України.
16:07 (07.10.2021) Баварія зацікавлена у постачанні водню з України
Питання співпраці в напрямку розвитку водню та перспектив постачання водню до Баварії обговорено під час зустрічі заступника Міністра енергетики України Юлії Підкоморної і Державного міністра у справах Європи та міжнародних відносин федеральної землі Мелані Гумль.
19:03 (06.10.2021) Конкурси на будівництво генеруючої потужності будуть прискорені
Відповідну постанову "Про внесення змін до Порядку проведення конкурсу на будівництво генеруючої потужності та виконання заходів з управління попитом", яку Міненерго розробило спільно з НКРЕКП та НЕК "Укренерго", схвалено на засіданні Кабінету Міністрів України 6 жовтня.
16:17 (06.10.2021) Міністр енергетики України Герман Галущенко привітав новопризначених членів наглядової ради АТ "Магістральні газопроводи України"
Міністр енергетики Герман Галущенко провів зустріч з новопризначеними членами Наглядової ради Акціонерного товариства "Магістральні газопроводи України" та привітав їх з початком роботи.
12:28 (01.10.2021) Міненерго запросило міжнародних партнерів до участі в розробленні Енергетичної стратегії України до 2050 року
Заступник міністра енергетики Максим Немчинов провів координаційну зустріч з міжнародними партнерами для організації співпраці як під час розроблення Енергетичної стратегії України до 2050 року, так і на стадії її подальшої імплементації.
11:19 (01.10.2021) Фінансова модель ПСО дозволила знизити тарифи для населення і створити умови для стабілізації роботи державних виробників електроенергії
Про основні механізми та переваги фінансової моделі ПСО (покладання суспільних обов'язків), яка розроблена Міненерго та починає діяти відсьогодні, розповів перший заступник міністра енергетики України Юрій Власенко в авторській колонці на "Економічній правді".
20:51 (30.09.2021) Міністр Герман Галущенко зустрівся з представниками Незалежної профспілки гірників України
Міністр енергетики Герман Галущенко провів зустріч з представниками Незалежної профспілки гірників України в рамках підтримки соціального діалогу та залучення профспілок до вирішення нагальних питань роботи галузі.
12:49 (30.09.2021) Сталість енергосистеми України є запорукою енергетичної безпеки Чорноморського регіону - Ярослав Демченков
Демонополізація енергетичних ринків, в першу чергу - позбавлення від впливу Газпрому, декарбонізація енергосектору, а також синхронізація енергосистеми енергосистеми України з ENTSO-E є ключем до енергетичної безпеки Чорноморського регіону. Про це 28 вересня заявив заступник міністра енергетики України з питань європейської інтеграції Ярослав Демченков, виступаючи на конференції Energy Week Black Sea 2021.
12:05 (30.09.2021) До уваги учасників ринку природного газу!
Вчасно укладений договір про газопостачання сприятиме сталому проходженню осінньо-зимового періоду.
11:28 (30.09.2021) Успішно проведено галузеве протиаварійне тренування оперативно - диспетчерського персоналу ОЕС України
Оперативно - диспетчерський персонал ОЕС України 29.09.2021 успішно завершив проведення галузевого протиаварійного тренування відповідно до затвердженої Міненерго програми.
10:35 (30.09.2021) З 1 жовтня ціна на електроенергію для населення буде знижена
Для 80% населення України тариф на електроенергію з 01 жовтня 2021 року становитиме 1,44 грн за кВтгод за умови споживання до 250 кВт*год на місяць. Для всіх, хто споживає більше 250 кВт*год на місяць, ціна залишатиметься незмінною - 1,68 грн за весь обсяг споживання.
13:55 (29.09.2021) Оновлено прогнозний баланс електроенергії ОЕС України на поточний рік - Юрій Власенко
Міністерство енергетики виконує всі необхідні заходи, передбачені планом підготовки до проходження осінньо-зимового періоду 2021/22.
13:00 (29.09.2021) Використання газопроводів в обхід України загрожує енергобезпеці Європи - Герман Галущенко
Під час візиту до Брюсселя 28 вересня відбулися зустрічі міністра енергетики України Германа Галущенка з віцепрезидентом Єврокомісії Марошем Шефчовичем, Єврокомісаром з питань енергетики Кадрі Сімсон.
17:06 (28.09.2021) В ENTSO-E високо оцінюють прогрес України у підготовці до синхронізації
Сьогодні в рамках робочого візиту до Брюсселю відбулася зустріч міністра енергетики України Германа Галущенка з Генеральним Секретарем ENTSO-E Сонею Твохіг та Головою Правління ENTSO-E Іоакімом Ванзетта.
12:09 (24.09.2021) Україна має увійти у топ-5 країн Європи з найбільшою часткою чистої енергії до 2035 року - Герман Галущенко
23 вересня у Варшаві міністр енергетики України Герман Галущенко взяв участь у засіданні Партнерства для трансатлантичної співпраці з питань енергетики та клімату (P-TECC) і разом з представниками понад 20 європейських держав висловив підтримку Заяви про принципи Партнерства.
08:28 (23.09.2021) Прийняття закону "Про енергетичну ефективність" стане одним з ключових етапів впровадження європейських правил у сфері енергоефективності - Юлія Підкоморна
Комітет Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг підтримав остаточну редакцію проєкту Закону України "Про енергетичну ефективність" (реєстр. № 4507) для прийняття у другому читанні.
18:47 (22.09.2021) Затверджено порядок обов'язкового продажу електроенергії виробниками виключно на електронних аукціонах
Сьогодні на засіданні Кабінет Міністрів ухвалив розроблену Міністерством енергетики постанову "Про внесення змін до Порядку проведення електронних аукціонів з продажу електричної енергії за двосторонніми договорами".
16:28 (22.09.2021) Україна планує здійснювати зелений перехід, розвиваючи ВДЕ та атомну генерацію
Як країна, що відповідально ставиться до кліматичних викликів, Україна планує здійснювати зелений перехід, розвиваючи відновлювані джерела енергії, атомну генерацію, а також водневу енергетику.
13:35 (22.09.2021) Затверджено примірні договори купівлі-продажу електроенергії в рамках нової моделі ПСО
Перший заступник міністра енергетики Юрій Власенко провів засідання аукціонного комітету з продажу електричної енергії за двосторонніми договорами.
08:30 (22.09.2021) На сьогодні майже 70% генерації України можна вважати чистою енергією - Ярослав Демченков
21 вересня в м. Любляна (Словенія) відбулась зустріч Групи високого рівня з розвитку енергетичних мереж у Центральній та Південно-Східній Європі (CESEC). Захід відбувався в рамках президенства Словенії у Раді Європейського Союзу. Україну представляв заступник міністра енергетики з питань європейської інтеграції Ярослав Демченков.
15:45 (17.09.2021) Представники Міненерго і проекту USAID обговорили перспективні шляхи розвитку водневої енергетики в Україні
16 вересня відбулась зустріч між Міністерством енергетики, Державним агентством енергоефективності та енергозбереження України та командою USAID Energy Security Project (ESP) для обговорення водневої стратегії.
13:20 (17.09.2021) Меморандум між Держенергоефективності і Міносвіти сприятиме впровадженню енергоощадних технологій у закладах освіти
Сьогодні в присутності міністра енергетики Германа Галущенка та міністра освіти і науки Сергія Шкарлета за участі профільної заступниці міністра енергетики Юлії Підкоморної голова Держенергоефективності Валерій Безус і заступник міністра освіти і науки Ігор Гарбарук підписали Меморандум про взаєморозуміння та співробітництво щодо підвищення енергоефективності закладів освіти.
17:14 (16.09.2021) Генерація підтвердила технічну можливість використання необхідного складу обладнання під час роботи енергосистеми в ізольованому режимі
Сьогодні перший заступник міністра енергетики Юрій Власенко провів чергове засідання Робочої групи щодо супроводження процесу інтеграції об'єднаної енергетичної системи України з об'єднанням енергетичних систем держав - членів Європейського Союзу ENTSO-E.
15:52 (16.09.2021) Міненерго розробило Концепцію впровадження "розумних мереж" в Україні до 2035 - Юрій Власенко
Проєкти Концепції, а також середньострокового Плану заходів із комплексного впровадження "розумних мереж" найближчим часом будуть подані на розгляд та затвердження Урядом.