МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Робота енергосистеми України на 6 травня 2022 року

06.05.2022 | 15:38

 

 

За минулу добу відновлено електропостачання близько 32,2 тисячам споживачів.

 

Зокрема, у Донецькій області — 9,5 тисячам, Харківській – 7 тисячам, Луганській – 5 тисячам, Київській — 4,3 тисячам, Запорізькій – 3,3 тисячам, Миколаївській – 3,1 тисячам споживачів.

 

Газопостачання відновлено більше 6 тисячам абонентів.

 

Українські енергетики докладають максимальні зусилля, щоб оперативно повернути енергопостачання українським громадянам.

 

Проте у деяких районах аварійно-відновлювальні роботи ускладнені або унеможливлені через активізацію бойових дій та виникнення нових пошкоджень.

 

Станом на 6 травня в Україні залишаються знеструмленими близько 815 населених пунктів, загалом близько 697 тисяч споживачів. Зокрема, в Донецькій області – 319 тисяч споживачів, Харківській — 171 тисяча, Луганськійпонад 123 тисячі.

 

Без газопостачання залишаються понад 219 тисяч абонентів. Найбільш складна ситуація із газопостачанням спостерігається в Запорізькій, Київській, Чернігівській, Миколаївській та Харківській областях.

 

Електроенергія:

Енергосистема України продовжує впевнено працювати з європейською мережею ENTSO-E, тримаючи  частоту на рівні 50 Гц. Всі види електростанцій продовжують працювати згідно графіка.

 

Основні роботи з відновлення мереж продовжуються. У центральній частині Київської області завершується відновлення високовольтної повітряної лінії 330 кВ, а в північній – завершено огляд та розпочато відновлення іншої лінії такого ж класу напруги. Також у північно-східному регіоні триває відновлення підстанції 330 кВ.

 

Атомна генерація:

Всі діючі атомні електростанції України стабільно виробляють електричну енергію. Сумарна поточна потужність енергоблоків забезпечує необхідні обсяги електроенергії для потреб країни.

 

Радіаційний, протипожежний та екологічний стан на промислових майданчиках атомних станцій і прилеглих до них територіях не змінювався й перебуває у межах чинних норм.

 

Газотранспортна система:

Оператор ГТС України продовжує забезпечувати  транспортування газу для потреб українських споживачів - промисловості, установ, домогосподарств, підприємств електроенергетики. Ремонтні бригади ОГТС здійснюють ремонтно-відновлювальні роботи на об’єктах, розташованих на звільнених від російських окупантів територіях.

 

Гідроенергетика:

Гідроелектростанції компанії працюють в штатному режимі згідно з графіком та відповідно до команд диспетчерів. 

 

Експлуатаційний персонал у повному складі знаходиться на робочих місцях. На станціях компанії продовжують виконуватись планові ремонти гідроагрегатів, а також роботи з реконструкції обладнання, метою яких є подовження термінів експлуатації гідротехнічних об’єктів, збільшення встановленої потужності ГЕС і ГАЕС, а також поліпшення якості виробленої електроенергії.

 

версія для друку