МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Робота енергосистеми України на 4 травня 2022 року

04.05.2022 | 17:15

 

 

 

За минулу добу відновлено електропостачання близько 129,5 тисячам споживачів.

 

Зокрема, у Львівській області — 84,5 тисячам, Донецькій – 23,6 тисячам, Київській – 8,3 тисячам, Закарпатській — 7,8 тисячам, Харківській області – 3,5 тисячам, Луганській — 1,45 тисячі, Миколаївській – 400 споживачам.

 

Українські енергетики докладають максимальні зусилля, щоб оперативно повернути енергопостачання українським громадянам.

 

Проте у деяких районах аварійно-відновлювальні роботи ускладнені або унеможливлені через активізацію бойових дій та виникнення нових пошкоджень.

 

Станом на 4 травня в Україні залишаються знеструмленими близько 815 населених пунктів, загалом понад 680 тисячі споживачів. Зокрема, в Донецькій областіпонад 302 тисячі споживачів, Харківській — 176,5 тисяч, Луганській – 97,8 тисяч.

 

Без газопостачання залишаються майже 230 тисяч абонентів. Найбільш складна ситуація із газопостачанням спостерігається в Запорізькій, Київській, Чернігівській, Миколаївській та Харківській областях.

 

Електроенергія:

Енергосистема України продовжує впевнено працювати з європейською мережею ENTSO-E, тримаючи  частоту на рівні 50 Гц. Всі види електростанцій продовжують працювати згідно графіка.

 

Відновлення магістральних електромереж триває цілодобово. Вночі включена в роботу одна з підстанцій 220 кВ на Закарпатті. Продовжуються аварійно-відновлювані роботи на Київщині, Сумщині, Чернігівщини. Одразу на кількох високовольтних лініях 750 кВ та 330 кВ міняють металеві та залізобетонні опори, ремонтують  кілометри проводів. Одночасно разом із саперами готуються безпечні майданчики для наступних етапів ремонтних робіт. Також ведеться монтаж обладнання 750 кВ на двох підстанціях.

 

Атомна генерація:

Всі діючі атомні електростанції України стабільно виробляють електричну енергію. Сумарна поточна потужність енергоблоків забезпечує необхідні обсяги електроенергії для потреб країни.

 

Радіаційний, протипожежний та екологічний стан на промислових майданчиках атомних станцій і прилеглих до них територіях не змінювався й перебуває у межах чинних норм.

 

Газотранспортна система:

Оператор ГТС України продовжує забезпечувати  транспортування газу для потреб українських споживачів - промисловості, установ, домогосподарств, підприємств електроенергетики. Ремонтні бригади ОГТС здійснюють ремонтно-відновлювальні роботи на об’єктах, розташованих на звільнених від російських окупантів територіях. Через бойові дії залишаються зупиненими 56 ГРС у Луганській, Донецькій, Харківській, Запорізькій областях.

 

Гідроенергетика:

Гідроелектростанції компанії працюють в штатному режимі згідно з графіком та відповідно до команд диспетчерів. 

 

Експлуатаційний персонал у повному складі знаходиться на робочих місцях. На станціях компанії продовжують виконуватись планові ремонти гідроагрегатів, а також роботи з реконструкції обладнання, метою яких є подовження термінів експлуатації гідротехнічних об’єктів, збільшення встановленої потужності ГЕС і ГАЕС, а також поліпшення якості виробленої електроенергії.

 

версія для друку