МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Україна потрібна європейській енергосистемі так, як і Європа потрібна нам, - Герман Галущенко

30.08.2021 | 15:32

 

 

 

Інтеграція України з європейськими ринками – це обопільний інтерес.


На цьому наголосив міністр енергетики Герман Галущенко в інтерв’ю виданню Інтерфакс-Україна.


«Наша синхронізація з європейськими ринками – це обопільний інтерес. Україна потрібна європейській енергосистемі так, як і Європа потрібна нам. Ми не стоїмо голі й босі з простягнутою рукою. По-перше, наша енергосистема технічно надасть можливість краще балансувати європейську, а по-друге, як мінімум, у нас є зелена генерація, атомна. Ми дуже хороші технічно, ми з самого початку були експортно-орієнтованою країною» - зазначив Герман Галущенко.


Він зауважив, що синхронізація - дуже важливе завдання для української енергосистеми і вимагатиме максимальних зусиль, щоб все пройшло за планом.


Зокрема, для позитивного рішення щодо синхронізації український оператор системи передач НЕК «Укренерго» має пройти сертифікацію – цей процес вже відбувається.   

«Я упевнений, що процес сертифікації пройде спокійно. Ми в постійному діалозі з Секретаріатом Енергетичного співтовариства. Усі документи погоджуються. Ми з моменту ухвалення рішення урядом про передачу НЕК «Укренерго» під управління Міністерства енергетики вже дуже багато зробили з виконання дорожньої карти» - наголосив Герман Галущенко.

 

https://interfax.com.ua/news/interview/764839.html

 

версія для друку