МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Мінімальні запаси нафтопродуктів зменшать можливість впливу Росії та Білорусі на Україну, - Максим Немчинов

23.07.2021 | 13:48

 

 

 

Міністерство енергетики підготувало законопроєкт, що передбачає початок створення мінімальних запасів нафтопродуктів з 2023 року.

 

Про це написав заступник міністра енергетики Максим Немчинов у своєму блозі на «Економічній правді».

https://www.epravda.com.ua/columns/2021/07/23/676214/

Сьогодні Росія та Білорусь мають можливість впливати на стабільність ринку нафтопродуктів в Україні і час від часу погрожують перекрити або перекривають поставки пального. Залишати такий козир в руках держави-агресора та її політичного союзника – вкрай небезпечно.

 

«Мінімальні запаси нафтопродуктів – це один зі способів мінімізувати геополітичні ризики для профільного бізнесу. Геополітичні ризики від фізичного сусідства з країною-агресором, на яке ми зважуємо сьомий рік агресії й з яким мусимо рахуватись й надалі», - наголосив заступник міністра.  

Міністерство енергетики підготувало законопроєкт, який визначає засади створення і функціонування в Україні системи мінімальних запасів нафти та нафтопродуктів, та регулюватиме відносини у цій сфері. Законодавча ініціатива передбачає початок створення мінімальних запасів з 2023 року.


За європейською методикою мінімальний запас нафти та нафтопродуктів на випадок надзвичайних ситуацій визначено на рівні 90 днів середнього добового імпорту.

 

Виходячи з фактичної потужності українських НПЗ, розглядається така структура резерву: нафта – 30%, нафтопродукти – 70%. Моторний бензин та дизельне пальне – відповідно до структури їх фактичного споживання у співвідношенні 38:62.

 

версія для друку