МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

На Запорізькій АЕС здійснюється модернізація системи радіаційного контролю

19.05.2021 | 14:36

 

 

На Запорізькій АЕС впроваджується пілотний проєкт з встановлення нової автоматизованої системи контролю радіаційної обстановки (АСКРО). За рахунок збільшення можливостей, АСКРО поступово витіснить діючу систему «Кільце», яка постійно відстежує радіаційну обстановку на промисловому майданчику Запорізької АЕС, в санітарно-захисній зоні та в зоні спостереження.

 

Система АСКРО встановлюється в рамках виконання Комплексної (зведеної) програми підвищення рівня безпеки енергоблоків АЕС. Головна її функція - підвищення рівня безпеки, покращення радіаційного контролю навколишнього середовища та радіаційного захисту персоналу атомної станції та населення зони спостереження Запорізької АЕС.        

 

«На відміну від вимірювальної інформаційної системи «Кільце» нова автоматизована система контролю радіаційної обстановки більш інформативна, - зазначив начальник цеху радіаційної безпеки ВП ЗАЕС Сергій Новоскольцев. - В онлайн-режимі, без проміжної обробки, вона видає пряму інформацію про результати радіаційного контролю і радіаційну обстановку, прогнозує розвиток радіаційної обстановки в зоні спостереження. Система надає дані про надходження, поля забруднення атмосфери і об’єктів навколишнього середовища, дозове навантаження на населення та багато іншої важливої інформації».

 

Обладнання нової системи призначене для безперервного контролю в умовах нормальної експлуатації АЕС, в аварійних і післяаварійних ситуаціях та дає можливість прогнозувати показники на найближчі 14 діб.

 

Ще один вагомий факт інноваційного обладнання - використання системи не тільки для аналізу радіаційної обстановки на Запорізькій АЕС і навколо станції, а ще здатність відстежувати ситуацію далеко за межами промислового майданчика.

 

 

Довідка: Радіаційний фон в районі розміщення Запорізької атомної електростанції відповідає природним значенням і на 19 травня становить 8 - 12 мкР/год. Надходження радіоактивних речовин у навколишнє середовище не перевищує встановлених допустимих значень.

Запорізька АЕС - найбільший енергетичний об'єкт в Україні та Європі з встановленою потужністю 6000 МВт. Перший енергоблок був введений в експлуатацію в 1984 році, другий - в 1985 році, третій - в 1986 році, четвертий - в 1987 році, п'ятий - в 1989 році, шостий - в 1995 році.

Запорізька АЕС генерує в об’єднану енергетичну систему майже 40% всієї електроенергії, що виробляється атомними електростанціями України та п’яту частину від загального виробництва електроенергії у країні.

 

 

 

 

 

версія для друку