МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Запорізьку АЕС відвідав Генеральний Консул Республіки Польща в Україні

14.05.2021 | 16:04

 

 

 

 

Запорізьку АЕС з ознайомчим візитом відвідала делегація Генерального Консульства Республіки Польща в Україні.

 

Знайомство зі станцією розпочалося з інструктажу та фільму-візитівки в інформаційному центрі. Далі в рамках програми проведення візиту, у супроводі заступника генерального директора з персоналу ВП ЗАЕС та начальника навчально-тренувального центру ВП ЗАЕС, консули відвідали тренажерний комплекс спеціальної підготовки ремонтного персоналу навчально-тренувального центру Запорізької АЕС, де ознайомились з реальним обладнанням реакторного відділення енергоблока, а на повномасштабному тренажері - з протиаварійним тренуванням оперативного персоналу, який працює на блочному щиті управління. 

 

Генеральний консул Республіки Польща в м. Харків Пьотр Єжи Стаханьчик подякував працівникам Запорізької АЕС за теплий прийом і відкритість: «Дякуємо за чудову екскурсію. Побачене справляє приголомшене враження. Вагомі доводи переконливо аргументують на користь атомної енергетики, як самого екологічно чистого і надійного джерела виробництва електричної енергії. Це мій перший візит на Запорізьку АЕС і сподіваюсь, що не останній».   

 

 

 

Довідка: Радіаційний фон в районі розміщення Запорізької атомної електростанції відповідає природним значенням і на 14 травня становить 8 - 12 мкР/год. Надходження радіоактивних речовин у навколишнє середовище не перевищує встановлених допустимих значень.

 

Запорізька АЕС - найбільший енергетичний об'єкт в Україні та Європі з встановленою потужністю 6000 МВт. Перший енергоблок був введений в експлуатацію в 1984 році, другий - в 1985 році, третій - в 1986 році, четвертий - в 1987 році, п'ятий - в 1989 році, шостий - в 1995 році.

 

Запорізька АЕС генерує в об’єднану енергетичну систему майже 40% всієї електроенергії, що виробляється атомними електростанціями України та п’яту частину від загального виробництва електроенергії у країні.

 

 

 

версія для друку