МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

На Южно-Українській АЕС пройшли командно-штабні антитерористичні навчання

26.04.2021 | 08:37

 

 

 

 

На Южно-Українській атомній станції 23 квітня завершилися дводенні планові командно-штабні навчання антитерористичної спрямованості. Перевірено готовність сил і засобів на випадок вчинення диверсії чи терористичного акту на об’єктах ВП ЮУАЕС.

 

Оперативність реагування чергових підрозділів об’єктового плану взаємодії в разі диверсії та настання кризової  ситуації на Южно-Українському енергокомплексі перевіряють щороку. Нині ж в умовах карантинних обмежень навчання мали певні особливості (серед іншого скорочення кількості учасників) та пройшли з дотриманням усіх необхідних заходів безпеки.

 

До командно-штабних навчань були залучені члени антитерористичного штабу, оперативний персонал, служба фізичного захисту, медики здоровпункту, загін воєнізованої охорони ВП ЮУАЕС, а також особовий склад військової частини Нацгвардії, яка охороняє атомну станцію, представники територіальних підрозділів Держатомрегулювання, СБУ, ДСНС, Нацполіції, поліції охорони, прокуратури, медзакладу міста-супутника атомної станції.

 

Навчаннями керував очільник антитерористичного штабу, генеральний директор ВП ЮУАЕС Володимир Лісніченко. Він зазначив: «Усі ми знаємо, що нині відбувається на східних рубежах нашої країни. Ситуація сьогодні нагадує 2014 рік. І наш об’єкт на півдні України разом з Запорізькою АЕС – серед найпривабливіших для нанесення військового удару. Тож закликаю всіх поставитися до ситуації з надзвичайною серйозністю, до максимального розуміння та чіткого виконання поставленого завдання».

 

Сценарій передбачав наявність зовнішніх і внутрішніх порушників, які УМОВНО ЗА ТРЕНУВАННЯМ намагалися вчинити правопорушення в декількох захищених зонах атомної станції та на життєвоважливих об’єктах підприємства.

 

 План навчань налічував 3 ввідні. Теоретичну частину учасники відпрацювали в кризовому центрі ЮУАЕС. Було здійснено також практичну перевірку готовності сил і засобів фізичного захисту та оборони об'єкта, зокрема з застосуванням системи СКІФ.  

 

Підбиваючи підсумок заходу, заступник генерального директора ВП ЮУАЕС з фізичного захисту та режиму Іван Жебет констатував: «Учасники навчань з поставленим завданням впоралися. Вони продемонстрували злагодженість дій і практичні навички, необхідні для організації та проведення заходів з протидії терористичним загрозам». Іван Жебет наголосив, що на території  Миколаївської області продовжує діяти «жовтий» рівень терористичної загрози, який означає, що така загроза імовірна. Тож готовності до запобігання та протидії диверсантам і терористам на Южно-Українському енергокомплексі надається найсерйозніша увага. 

 

Інформація про ВП ЮУАЕС

Южно-Український енергетичний комплекс розташований  на півдні України в Миколаївській області. До його складу входять Южно-Українська атомна станція (три атомні енергоблоки сумарною встановленою потужністю 3000 МВт), Олександрівська гідростанція на річці Південний Буг (2 гідроагрегати, сумарна потужність 9,8 МВт) і високоманеврена Ташлицька гідроакумулююча станція (в експлуатацію введено першу чергу: 2 гідроагрегати сумарною робочою потужністю в генераторному режимі 320 МВт, у стадії будівництва друга черга – гідроагрегат №3). Наказом президента ДП «НАЕК «Енергоатом» від 12 березня 2019 року «Про затвердження проекту завершення будівництва Ташлицької ГАЕС. Введення гідроагрегатів №№ 3-6 (м. Южноукраїнськ Миколаївської області (Коригування)» визначено введення в експлуатацію шести гідроагрегатів ТГАЕС загальною потужністю 906 МВт.

 

У 1996 році як відокремлений підрозділ підприємство увійшло до складу ДП «НАЕК «Енергоатом». За обсягами виробництва Южно-Український енергокомплекс забезпечує потреби в електричній енергії регіону з більш як п’ятимільйонним населенням. За роки існування підприємством вироблено понад 600 млрд кВт·год електричної енергії. ВП ЮУАЕС сертифікований за міжнародними стандартами: ISO 9001:2015 «Система управління якістю. Вимоги», ISO 14001:2015 «Система екологічного керування. Вимоги та настанови щодо застосування», OHSAS 18001:2007 «Система управління гігієною та безпекою праці. Вимоги». З 2014 р. підприємство очолює Лісніченко Володимир Анатолійович.

 

версія для друку