МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Ольга Буславець: Співпраця зі Швецією та Норвегією в галузі енергетики є важливим напрямом державної політики України

23.06.2020 | 12:09

 

 

 

 

 

В.о. Міністра енергетики України Ольга Буславець провела робочу зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом Швеції в Україні Тобіасом Тибергом та Надзвичайним і Повноважним Послом Королівства Норвегія в Україні Уле Т. Хорпестадом.

 

Під час зустрічі обговорили законодавчі ініціативи в Україні, залучення інвестицій у відновлювану енергетику, а також перспективи подальшого співробітництва в енергетичній сфері.

 

Посли Швеції та Норвегії запевнили у підтримці України на шляху до енергетичної незалежності та продовженні співпраці у галузі енергетики з метою посилення енергетичної безпеки та реформування галузі.

 

 

«Україна підтверджує наміри подальшого розвитку відновлюваних джерел енергії та переходу на чисту енергію, але у спосіб, прийнятний для нашої національної економіки та споживачів», – наголосила Ольга Буславець. При цьому зазначила, що держава робить усе можливе, щоб зберегти статус країни, що виконує свої зобов’язання, а інвестори почували себе впевнено.

 

Очільниця міністерства нагадала, що у результаті тривалого діалогу з інвесторами підписано Меморандум про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері відновлюваної енергетики між Урядом України та асоціаціями, що представляють інтереси інвесторів. Сторонам вдалося досягти компромісних домовленостей, що враховують інтереси як споживачів і інвесторів у відновлювану енергетику, так і держави в цілому.

 

Для імплементації умов Меморандуму Міненерго розробило законопроєкт «Про удосконалення умов підтримки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії», який було оперативно схвалено Урядом і зареєстровано у Верховній Раді.

 

«Меморандум є відкритим, до нього приєднуються інвестори у відновлювану енергетику. Ми прагнемо, щоб у нас були зрозумілі, тривалі законодавчі правила гри», – зазначила Ольга Буславець. Також додала, що за підтримки Президента України законопроєкт визначено для розгляду в Парламенті як невідкладний.

 

 

Ольга Буславець наголосила, що Україна прагне розвивати високоманеврову генерацію, щоб подальша інтеграція відновлюваних джерел в енергосистему України була технічно можливою. «Міненерго планує провести перший конкурс на будівництво високоманеврової генерації цієї осені та очікує активну участь інвесторів, зокрема, на участь норвезьких та шведських компаній», – зазначила очільниця Міненерго.

 

Серед інших питань, які порушені під час зустрічі, – проведення консультацій з питань обміну інформацією та досвідом у нафтогазовій сфері, у сфері надрокористування, співпраця у сфері ядерної енергетики та ядерної безпеки, а також удосконалення відповідного законодавства України.

 

Ольга Буславець зазначила, що Україна приділяє значну увагу питанням диверсифікації маршрутів постачання природного газу з країн ЄС, тому підтримує участь Швеції в реалізації проєкту по передачі норвезького газу в Польщу газопроводом «Baltic Pipe».

 

«Українська сторона задоволена успішною співпрацею з Шведським енергетичним агентством, Шведським агентством з питань міжнародної співпраці та розвитку (SIDA), вагомим внеском NEFKO у розбудову енергоефективності та енергозбереження», – підкреслила Ольга Буславець, наголосивши на зацікавленості Міненерго у розширенні співробітництва із Швецією та Норвегією.

 

Тобіас Тиберг та Улє Тер’є Хорпестад висловили підтримку та результативність проведеної роботи в.о. Міністра енергетики протягом останніх місяців, а також підтвердили позицію, що стратегічне партнерство з ЄС у галузі енергетики має продовжуватись для зміцнення енергетичної безпеки, розвитку енергетичного сектору та інтеграції енергетичних ринків України з ринками ЄС. У свою чергу, Ольга Буславець подякувала Послам за високу оцінку роботи Міністерства та підтримку України на шляху до енергетичної незалежності.

 

версія для друку