МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Україна синхронізує з ЄС політику у рамках "Європейської зеленої угоди"

29.01.2020 | 11:35

 

 

«Європейська зелена угода» задаватиме тон розвитку ЄС на наступні десятиріччя. Україна прагне з перших кроків йти разом з ЄС цим амбітним шляхом.

 

«Саме тому важливо синхронізувати політики з країнами-членами ЄС, зокрема, і у рамках «Європейської зеленої угоди». Про це сказав Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук під час зустрічі із Виконавчим віце-президентом Європейської Комісії з питань «Європейської зеленої угоди» Франсом Тіммермансом під час робочого візиту до Брюсселя.

 

«Ми пропонуємо розпочати діалог щодо розробки та розвитку спільної дорожньої карти в рамках «Європейської зеленої угоди». Ця угода насправді про абсолютно прості буденні речі. Про те, щоб люди дихали нормальним повітрям без викидів, використовували чисту питну воду, споживали безпечні продукти. Амбітна мета Євросоюзу — до 2050 року зробити Європу першим континентом, економіка якого не знищує природу. Україна готова стати невід’ємною частиною цієї історії успіху», — сказав Прем’єр-міністр Олексій Гончарук.

 

ЄС також планує скоротити викиди вуглецю до 2030 року на 50-55%.

 

«Ми з перших кроків будемо йти разом з ЄС цим шляхом. Україна вже розробляє свій другий національно визначений внесок відповідно до Паризької угоди та пакет законопроектів щодо національної моделі торгівлі викидами. Ми вже почали наближати українське законодавство до європейських норм», — додав Олексій Гончарук.

 

Також Прем’єр-міністр поінформував Єврокомісара про кроки, які здійснює Україна для об’єднання своєї енергосистеми з європейською (електромережі ENTSO-E) до 2023 року.

 

«Наша амбіція — трансформувати Україну в державу із сильною конкурентною економікою, цифровізованою енергоефективною промисловістю, високорозвиненою інфраструктурою та гідним рівнем життя людей», - зазначив Олексій Гончарук.

 

Нагадаємо, минулого тижня Уряд створив міжвідомчу групу, що координуватиме подолання наслідків зміни клімату в рамках «Європейської зеленої угоди». Крім того, Міністр Олексій Оржель презентував Концепцію «зеленого» енергетичного переходу до 2050 року.

 

https://www.kmu.gov.ua/news/oleksij-goncharuk-zaproponuvav-yes-peremovini-shchodo-yevropejskkoyi-zelenoyi-ugodi

 

 

версія для друку