МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Повідомлення про оприлюднення проєкту Закону України "Про внесення зміни до статті 15 Закону України "Про ринок природного газу"

24.01.2020 | 08:28

 

 

 

Повідомлення про оприлюднення

 

проєкту Закону України

«Про внесення зміни до статті 15 Закону України
«Про ринок природного газу»

 

Міністерство енергетики та захисту довкілля України оголошує про опублікування проєкту Закону України «Про внесення зміни до статті 15 Закону України «Про ринок природного газу» на офіційному веб-сайті Мінекоенерго в мережі Інтернет - http://mpe.kmu.gov.ua, розділ «Діяльність», підрозділ  «Нормативно-правова робота», папка «Регуляторна діяльність».

Проєктом Закону передбачається, надання права Кабінету Міністрів України, у разі коли конкурс не відбувся три рази підряд продовжити на дванадцять місяців строк виконання функцій постачальника «останньої надії», що надавав таку послугу на дату проведення конкурсу.

Відповідно до статті 15 Закону України  «Про ринок природного газу», у разі якщо постачальника ліквідовано, визнано банкрутом, його ліцензію на провадження діяльності з постачання природного газу анульовано або її дію зупинено, а також в інших випадках, передбачених правилами для постачальника «останньої надії», постачання природного газу споживачу здійснюється у порядку, визначеному правилами для постачальника «останньої надії», та на умовах типового договору постачання постачальником «останньої надії», що затверджується Регулятором.

Договір постачання між постачальником «останньої надії» і споживачем вважається укладеним з моменту початку фактичного постачання природного газу такому споживачу.

Постачальник «останньої надії» визначається Кабінетом Міністрів України строком на три роки у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Постачальник «останньої надії» постачає природний газ споживачу протягом строку, який не може перевищувати 60 діб та триває до кінця календарного місяця, що настає за місяцем початку фактичного постачання природного газу споживачу постачальником «останньої надії».

Після закінчення цього строку постачальник «останньої надії» зобов’язаний припинити постачання природного газу споживачу. Постачальник «останньої надії» має право припинити постачання природного газу споживачу до закінчення вищезазначеного строку у разі невиконання цим споживачем обов’язку щодо повної та своєчасної оплати вартості природного газу, який постачається постачальником «останньої надії», відповідно до типового договору постачання постачальником «останньої надії».

Ціна природного газу, що постачається постачальником «останньої надії», не повинна обмежувати конкуренцію на ринку природного газу і встановлюється на підставі правил для визначення ціни природного газу, що постачається постачальником «останньої надії», що затверджуються Регулятором.

Постачальник, визначений Кабінетом Міністрів України як постачальник «останньої надії», веде окремий облік господарської діяльності постачальника «останньої надії».

Постачальник «останньої надії» готує та розміщує на своєму веб-сайті щорічний звіт про господарську діяльність постачальника «останньої надії», який має містити інформацію про кількість споживачів постачальника «останньої надії», загальний обсяг поставленого природного газу та середню тривалість постачання.

          Зауваження та пропозиції до проєкту постанови приймаються в письмовому вигляді та електронною поштою протягом місяця за адресою: Міністерство енергетики та захисту довкілля України, 01601 вул. Хрещатик, 30;  е-mail: vladislav.ramazanov@mev.gov.ua.

 

версія для друку