МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Незаконний обіг деревини буде припинено

11.01.2020 | 12:16

 

 

 

 

Під час селекторної наради з керівниками обласних державних адміністрацій під головуванням Прем’єр-міністра Олексія Гончарука обговорено питання боротьби з тіньовими ринками, у тому числі незаконним обігом деревини.

 

Відзначено, що у грудні минулого року Кабмін прийняв низку рішень у цьому напрямку. Зокрема, була прийнята постанова «Про затвердження Порядку проведення моніторингу внутрішнього споживання вітчизняних лісоматеріалів необроблених і контролю за неперевищенням обсягу внутрішнього споживання вітчизняних лісоматеріалів необроблених», що передбачає обв'язковий електронний облік деревини. 

 

Сьогодні до системи електронного обліку підключені всі державні лісогосподарські підприємства, які належать до сфери управління Держлісагентства та Міноборони України.  Загалом, це трохи більше 74% всіх лісів.  Проте із 187 постійних лісокористувачів комунальної власності до системи електронного обліку підключено лише 69. Відсутність електронного обліку деревини дає можливість легалізувати незаконно заготовлену деревину через фальсифікацію документів про походження.

 

За підсумками наради дано доручення посилити контроль під час транспортування автомобілями необроблених лісоматеріалів.

 

Окрім того,  наголошено  на  необхідності проведення спільних заходів МВС, Держлісагентства та Держекоінспекції з попередження та виявлення незаконних рубок у лісах, а також здійсненні належного розслідування справ про незаконні рубки з подальшим притягненням винних осіб до відповідальності. 

 

Також поставлено завдання Держлісагентству, іншим постійним лісокористувачам забезпечити оприлюднення на своїх офіційних веб-сайтах інформації щодо руху справ про лісопорушення.

 

За підсумками селекторної наради дано доручення головам обласних та Київської міської держадміністрацій, за участю представників органів місцевого самоврядування, активізувати роботу щодо запровадження постійними лісокористувачами ведення електронного обліку деревини, яка заготовлюється в лісах комунальної власності, а також опрацювати питання щодо закріплення за постійними лісокористувачами лісів, які не мають власника.

 

Слід відзначити, що близько 12% лісового фонду України перебуває у віданні органів місцевого самоврядування, які заготовляють близько 2 млн куб. м деревини. При цьому, 7,5% лісового фонду не закріплені за постійними лісокористувачами, відповідно, ніким не охороняються, і жодного обліку цієї деревини не здійснюється.

 

Перевірити легальність перевезення деревини можна онлайн на сайті https://open.ukrforest.com

 

 

версія для друку