МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Моделювання: як координувати взаємодію учасників ринку природного газу у разі виникнення кризової ситуації?

03.12.2019 | 20:31

 

 

 

3 грудня 2019 року Спільний дослідницький центр Генерального директорату Європейської Комісії (JRC) та Директорат енергетичних ринків Мінекоенерго провели навчальну вправу щодо взаємодії та  реагування учасників ринку природного газу у випадку  кризової ситуації.  Такий обмін досвідом та проведення навчань здійснюється у рамках співробітництва між Україною та Європейським Союзом щодо посилення безпеки постачання природного газу.

 

Метою проведення навчальної вправи є перевірка Національного плану дій на практиці за допомогою моделювання кризової ситуації, виявлення його потенційних недоліків та їх подальше усунення. Особливу увагу під час навчальної вправи цього року було зосереджено на практичному застосуванні «порядків відключення».

 

Учасники навчальної вправи удосконалили вміння щодо  координації та взаємодії учасників ринку природного газу у разі виникнення кризової ситуації.
Ефективність використаних рекомендацій JRC за результатами проведених
у минулому навчань підтверджена результативністю подолання кризової ситуації, яка виникла на початку березня 2018 року.

 

У разі виникнення кризових ситуацій на ринку природного газу основним документом, яким мають керуватися відповідальні органи та учасники ринку природного газу, є Національний план дій. Він визначає заходи для усунення або зменшення загального негативного впливу кризової ситуації

 

Захід підтвердив важливість подальшого вдосконалення напрацювань у частині щорічного оновлення Правил про безпеку постачання природного газу та Національного плану дій, з огляду на актуальність питання безпеки постачання природного газу.

 

У навчальній вправі взяли участь представники Директорату енергетичних ринків Мінекоенерго, Мінфіну, НКРЕКП, ДСНС, місцевих державних адміністрацій, суб’єктів ринку природного газу, ДП «НЕК «Укренерго», Генерального директорату з питань енергетики Європейської Комісії, JRC та Секретаріату Енергетичного Співтовариства.

 

Проект надання технічної допомоги Міністерству щодо вдосконалення нормативно-правових актів України з безпеки постачання природного газу JRC реалізує з  2016 року. 

 

версія для друку