МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА
ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Як розраховується тарифна ставка працівника вугледобувного підприємства?

08.08.2019 | 10:18

 

 

Відповідно до статті 15 Закону України «Про оплату праці»
від 24.03.1995 (із змінами та доповненнями), форми і системи оплати праці, норми праці, розцінки, тарифні сітки, схеми посадових окладів, умови запровадження та розміри надбавок, доплат, премій, винагород та інших заохочувальних, компенсаційних і гарантійних виплат, встановлюються підприємством у колективному договорі з дотриманням норм і гарантій, передбачених законодавством, генеральною та галузевими (міжгалузевими і територіальними) угодами.

Згідно з підпунктом 9.4.1 Галузевої угоди між Міністерством енергетики та вугільної промисловості України, іншими державними органами, власниками (об’єднаннями власників), що діють у вугільній галузі, і всеукраїнськими профспілками вугільної промисловості від 03.07.2001 р. (із змінами та доповненнями) (далі - Галузева угода) умови оплати праці, міжкваліфікаційні та міжпосадові співвідношення, розміри тарифних ставок і посадових окладів працівників Підприємств і організацій, включаючи працівників загальних (наскрізних) професій та посад, їхніх структурних підрозділів, що виконують роботи, які відповідають основній діяльності Підприємств вугільної галузі та шахтного будівництва, визначаються Додатком до розділу 9 Угоди (далі - Додаток), чинним законодавством і впроваджуються в порядку та терміни, встановлені законодавством під контролем Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, яке забезпечує реалізацію державної політики щодо оплати праці та соціального захисту працівників вугільної промисловості.

Введення розмірів тарифних ставок (окладів), посадових окладів здійснюється підприємством відповідно до чинного законодавства з урахуванням фінансового стану такого підприємства та наявністю фінансових можливостей кожного підприємства, в тому числі з можливим відтермінуванням введення нових умов оплати на період подолання фінансових труднощів підприємства, але не більше ніж на шість місяців.

 

версія для друку