МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА
ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Нафтогаз має зменшити визначену ним на червень ціну газу для населення. Ціна має бути нижчою на 900 грн

06.06.2019 | 10:54

 

 

Уряд схвалив постанову, яка унеможливлює спекуляції Нафтогазу з цінами на газ.

 

З червня Нафтогаз зобов’язаний продавати для населення газ за ціною, що є найнижчою на одному з чотирьох майданчиків:

·                     Мінекономрозвитку – середня митна вартість імпортованого газу, очікувана з травня, 5 600 - 5 700 за тисячу кубічних метрів без ПДВ;

·                     Українська енергетична біржа – газ на червень продався за ціною 5 554 грн за тисячу кубічних метрів без ПДВ;

·                     Нафтогаз – газ для промисловості по передоплаті, що встановлена на червень 5 804 грн за тисячу кубічних метрів без ПДВ;

·                     Або за ціною ПСО, відповідно до постанови Кабінету Міністрів № 867, що на червень розрахована як 7 185 за тисячу кубічних метрів без ПДВ.

 

Ціна найнижчою була на Українській енергетичній біржі. Відповідно, вже в червні Нафтогаз має зменшити визначену ним на червень ціну газу 6 299 грн за тисячу кубічних метрів без ПДВ.

 

Ціна для населення, згідно з урядовою постановою, має бути на 800-900 грн меншою. Ціни на газ падають, тільки в Нафтогазу ростуть.

 

Уряд напрацював рішення, яке підтримується нашими міжнародними партнерами, зокрема Міжнародним валютним фондом, і ще у квітні зобов’язав НАК «Нафтогаз України» продавати і населенню газ дешевше.

 

Монополіст, замість того, щоб з урахуванням можливостей, які надає постанова Кабінету Міністрів від 3 квітня 2019 року № 293, знизити ціну, без будь-яких економічних аргументів, що суперечить ринковому тренду на пониження, підняв ціни для промисловості.

 

Це стало причиною збільшення ціни на газ у червні для населення. І це в той час, коли на газовому ринку в Україні, що підтверджує Українська енергетична біржа, ціна значно нижча.

 

Тому Уряд створив міжвідомчу групу для перевірки формули встановлення ціни газу з боку Нафтогазу.

 

версія для друку