МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Заступник Міністра з питань європейської інтеграції Н. Бойко провела міжвідомчу нараду щодо активізації співпраці у рамках Енергетичного Співтовариства

11.01.2019 | 22:59

 

 

 

 

11 січня 2019 року у приміщенні Міненерговугілля відбулась міжвідомча нарада під головуванням заступника Міністра енергетики та вугільної промисловості з питань європейської інтеграції Н. Бойко щодо формування позиції української сторони стосовно наданих стороною ЄС пропозицій до внесення змін до Договору про заснування Енергетичного Співтовариства.

 

Захід відбувся за участі громадських організацій та представників Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції Секретаріату Кабінету Міністрів України, Міненерговугілля, МЗС, Мін’юсту, Мінфіну, Мінекономрозвитку, Мінприроди, НКРЕКП, АМКУ, ДП «НЕК «Укренерго» та НАК «Нафтогаз України».

 

Під час заходу учасників поінформовано щодо стану справ у контексті процесу внесення змін до Договору. Наталія Бойко зазначила, що попередні пропозиції вже розглядалися українською стороною протягом 2017 року, одночасно у зв’язку із отриманням стороною ЄС мандату на ведення консультацій, наразі сторони знову почали роботу.

 

Н. Бойко, підкреслила, що зміни, що наразі запропоновані стороною ЄС покликані посилити інституційну структуру та робочі методи Енергетичного Співтовариства для досягнення цілей Договору, беручи до уваги еволюцію вказаної міжнародної організації за останні роки та розширення членства. Вказані пропозиції передбачають впровадження ефективніших правил, що дозволять мати систему, що базується на функціонуючій нормативно-правовій базі і прозорих правилах із інструментарієм для реформування енергетичного ринку, узгодженого з ринковими розробками та практиками в масштабах ЄС.

 

Зміни мають забезпечити більшу гнучкість адаптації acquis, беручи до уваги, що внутрішня ситуація у країнах-учасницях Договору може відрізнятися в багатьох аспектах, які є ключовими для реалізації. “Окрема частина пропозицій стосується розширення процедурних правил з конкуренції та державної допомоги в енергетичному секторі відповідно до моделі ЄС, а також враховує останні зміни, пов’язані із втіленням Паризької кліматичної угоди” – поінформувала Наталія Бойко.

 

IMG_5401.jpeg

IMG_5402.jpeg

версія для друку