МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА
ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Міненерговугілля активно працює над удосконаленням законопроекту, що запроваджують нову модель підтримки відновлювальної енергетики

12.09.2018 | 10:36

 

Міненерговугілля, як головний орган виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізацію державної політики в електроенергетичному комплексі, є ключовим учасником дискусії стосовно нової моделі підтримки відновлювальної енергетики в Україні, передбаченої законопроектом 8449 та низкою  альтернативних законопроектів.

Черговий етап узгодження позицій відбувся під час  круглого столу "Аукціонна система ВДЕ: Дизайн та компроміси 2", організованому Європейсько-Українським енергетичним агентством та проведеному 11 вересня.

Ольга Буславець, Генеральний директор Директорату енергетичних ринків, поінформувала учасників круглого столу, що Міненерговугілля підтримує ухвалення базового законопроекту 8449 народних депутатів О. Домбровського, Л. Підлісецького та ін. з урахуванням окремих норм альтернативних законопроектів і пропозицій Міністерства. Міненерговугілля підготувало та надало Уряду відповідний експертний висновок, який було затверджено на урядовому комітеті 28 серпня поточного року.

Пропозиції Міненерговугілля до законопроекту насамперед спрямовані на забезпечення сталого розвитку відновлювальної енергетики при одночасному зниженні вартості виробленої «зеленої» електроенергії, а також – дотримання стандартів операційної безпеки функціонування об’єднаної електроенергетичної системи України. Особлива увага зосереджена на підтримці розвитку малої розосередженої відновлювальної генерації.

Ольга Буславець наголосила, що Міністерство не лише активно працює над удосконаленням законопроекту, а й готується до його швидкої імплементації та запуску аукціонів. Так уже досягнуто попередньої домовленості з міжнародними фінансовими інституціями та окремими країнами ЄС про надання технічної допомоги, у тому числі щодо розроблення відповідних підзаконних актів на основі найкращих світових практик. Водночас посилюється інституційна спроможність самого Міністерства. Зокрема в Директораті енергетичних ринків створено експертну групу розвитку відновлювальних джерел енергії, функцією якої є формування державної політики в галузі ВДЕ.

Підсумовуючи, Ольга Буславець висловила переконання, що прийняття законопроекту з пропозиціями Міненерговугілля дозволить знизити фінансове навантаження на споживачів, забезпечить надійність і економічність режимів ОЕС України та створить додаткові довгострокові стимули для інвестицій у відновлювальну енергетику України.

 

версія для друку