МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА
ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Привітання Міністра Ігоря Насалика із професійним святом - Днем працівників нафтової, газової та нафтопереробної промисловості України

09.09.2018 | 09:05

Шановні працівники нафтогазового комплексу!

 

Щиро вітаю з професійним святом – Днем працівників нафтової, газової та нафтопереробної промисловості України!

 

Без нафти та газу важко уявити сьогодні функціонування паливно-енергетичного комплексу, житлово-комунальної сфери, галузей економіки.

 

Сучасна потужна нафтогазова галузь розвивалася в Україні протягом століть: освоювалися родовища, створювалися потужні нафтогазові та нафтопереробні комплекси. Україна здавна славилася розвідкою та видобуванням нафти та газу. Приємно відзначити, що вже до 1909 року в районі Прикарпатських родовищ видобувалося близько двох мільйонів тонн нафти, а з 1924 року, із введення в експлуатацію Дашавського газового родовища і будівництва першого українського газопроводу Дашава - Стрий бере початок українська газовидобувна промисловість. Нам є чим пишатися!

 

На сьогодні прийнято Концепцію розвитку газовидобувної галузі України та  план заходів щодо її  реалізації. Ми наполегливо здійснюємо кроки, щоб із країни-імпортера стати країною-експортером природного газу. При цьому слід нагадати, що з 1945 року, вперше в історії світової газової промисловості, саме з території України стали здійснюватися прямі експортні поставки природного газу до Європи. І ці амбітні цілі на сьогодні ми зможемо реалізувати тільки спільно з вами, відданими і високопрофесійними фахівцями галузі.

 

Протягом багатьох років Україна впевнено доводить і надійність транзитного потенціалу, адже забезпечує транспортування газу до європейських країн.

 

Добре розуміємо, що, маючи значний геологічний потенціал,  збільшити видобуток газу та нафти можна завдяки впровадженню нових технологій, залученню інвестицій та створенню сприятливого бізнес-середовища, прозорості конкурсних процедур та  введення в дію нових родовищ.  Започатковані реформи спрямовані на формування необхідної законодавчої бази та створення повноцінних енергетичних ринків.

 

Високо цінуємо внесок трудових колективів нафтовидобувної,  газової та нафтопереробної галузі, нелегку працю геологів і буровиків, будівельників, технологів і транспортників, усіх, хто пов’язав своє життя з видобутком, обробкою і постачанням нафти та  газу.

 

З нагоди свята зичу всім працівникам нових успіхів у праці, професійних здобутків в ім’я України. Щастя, миру,  добра і достатку у Ваших  родинах.

                                                         

 

З повагою Міністр Ігор Насалик

 

версія для друку