МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА
ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Повідомлення про оприлюднення проекту постанови Кабінету Міністрів України "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 23 березня 2016 р. № 203"

13.07.2018 | 15:52

 

 

Повідомлення про оприлюднення

 

проекту постанови Кабінету Міністрів України
«Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів Українивід 23 березня 2016 р. № 203»

 

 

Міністерство енергетики та вугільної промисловості України оголошує про опублікування  проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 23 березня 2016 р. № 203» на офіційному веб-сайті Міненерговугілля в мережі Інтернет - http://mpe.kmu.gov.ua, розділ «Нормативно-правова база», підрозділ «Регуляторні акти», папка «Проекти регуляторних актів та аналізи регуляторного впливу до них».

 

Проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 23 березня 2016 р. № 203» (далі – проект постанови) підготовлено на виконання Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу», Плану організації підготовки проектів актів, необхідних для забезпечення реалізації Закону України від 21 грудня 2017 р. № 2260-VIII «Про внесення змін до Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» щодо порядку встановлення лічильників споживачам природного газу», доручення Першого віце-прем’єр-міністра України – Міністра економічного розвитку і торгівлі України С. Кубіва від 12.06.2018 № 21494/1/1-18 до листа Державної регуляторної служби України від 24.05.2018 № 4895/0/20-18 та, враховуючи результати порівняльного аналізу розрахункових та фактичних витрат природного газу для побутових споживачів з метою визначення обґрунтованої кількості газу, що споживається без індивідуальних лічильників, виконаного ПрАТ «Проектний і науково-дослідний інститут по газопостачанню, теплопостачанню та комплексному благоустрою міст і сіл України» (УкрНДІінжпроект), підготовленого у 2018 році.

 

Пропонується як механізм вирішення ситуації з метою встановлення індивідуальних приладів обліку, встановити обґрунтовані норми споживання природного газу побутовими споживачами.

За наявною інформацією, станом на 01.06.2018 у житловому фонді України:

- 9,83 млн., або 75,1% квартир (домогосподарств) оснащено лічильниками газу;

- 3,3 млн., або 24,9% квартир (домогосподарств) не оснащено лічильниками газу.

 

Вирішення питання із забезпеченням 100% обліку природного газу у побутових споживачів повністю усуне ризики вчинення корупційних правопорушень, пов’язаних із нібито несанкціонованим відбором природного газу або так званими небалансами.

 

Cаме відсутність 100% обліку природного газу у побутових споживачів призводить до необґрунтованих втрат учасників ринку природного газу України, які здійснюють постачання/розподіл природного газу побутовим споживачам, зокрема НАК «Нафтогаз України», операторів ГРМ, постачальників природного газу із спеціальними обов’язками (Газзбутів), а також безпосередньо побутових споживачів, квартири (домогосподарства) яких обладнані лічильниками природного газу, а також не зрозумілі джерела покриття цих необґрунтованих витрат.

 

З огляду на викладене, Міненерговугілля розроблено проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 23 березня 2016 р. № 203».

 

Зауваження та пропозиції до проекту постанови приймаються в письмовому вигляді та електронною поштою протягом місяця за адресою: Міністерство енергетики та вугільної промисловості України, 01601  вул. Хрещатик, 30;  е-mail: vladislav.ramazanov@mev.gov.ua.

 

версія для друку