МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА
ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Міненерговугілля зацікавлене в обміні досвідом з ЄС у процесі реформи енергетичного сектору

12.07.2018 | 09:27

 

 

Максим Немчинов провів зустріч з  Представниками Представництва ЄС в Україні, а саме Керівником третього відділу програм допомоги "Економічна співпраця, енергетика, інфраструктура та навколишнє середовище" Йоганнесом Бауером.

Зустріч проведена 11 липня за участю генерального директора Директорату стратегічного планування та європейської інтеграції Віталія Кушнірова та керівників структурних підрозділів Міненерговугілля з метою обговорення досягнень у здійсненні реформи державного управління в Міненерговугілля України, а також пріоритетних напрямків співробітництва в сфері енергетики.

Учасники обговорили питання пріоритетних завдань реформування енергетичного сектору, державної підтримки підприємств енергетичної сфери, зокрема вугледобувних, виконання Національного плану скорочення викидів, переліку послуг загального економічного інтересу тощо.

Державний секретар поінформував про заходи Міненерговугілля з метою дотримання антимонопольного законодавства, виконання міжнародних зобов’язань в енергетичній сфері, у тому числі щодо виконання Національного плану скорочення викидів.

Максим Немчинов наголосив, що питання  необхідності державної підтримки, а саме у вугледобувній галузі,  опрацьовуються державними експертами Директоратів на основі системного аналізу. Водночас державний секретар зазначив про  важливість збереження видобутку вугілля державними вугледобувними підприємствами до подальшої приватизації, оскільки це  стосується вирішення соціальних питань та зміцнення енергетичної безпеки.

Європейська сторона  зазначила про важливість врахування  у процесі реформи державного управління за підтримки ЄС майбутньої трансформації енергетичних ринків. Успішне здійснення реформ у секторі державного управління є наразі також одним з ключових пріоритетів у співробітництві Україна-ЄС. Підкреслюючи розуміння проблем, зокрема вугільної галузі, наголосили про важливість дотримання показників зменшення викидів.

За підсумками зустрічі домовилися щодо продовження співпраці та обмін досвідом у рамках виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

 

версія для друку