МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА
ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Які переваги забезпечує для споживачів новий Закон України "Про ринок електричної енергії"?

10.07.2018 | 16:04

 

 

8 червня 2017 року Президент підписав Закон України «Про ринок електричної енергії», який набув чинності 11 червня 2017 року.

 

Підписавши угоду про членство в Енергетичному Співтоваристві, Україна зобов’язалась з 1 січня 2015 року застосовувати правила Третього енергетичного пакета ЄС.

 

З цією метою робочою групою при Міненерговугілля було розроблено Закон України «Про ринок електричної енергії» (далі – Закон).

 

Головна мета, що стояла перед фахівцями, які розробляли Закон, – це підготувати документ, що буде сприяти реформуванню та подальшому розвитку енергетичної галузі, стимулювати надходження інвестицій в галузь, розвивати конкуренцію у всіх сегментах ринку електроенергії, створювати умови рівності для учасників ринку, а також забезпечити можливість інтеграції енергосистеми України в європейські ринки електричної енергії, зокрема шляхом приведення вітчизняного законодавства до європейських правових норм і правил.

 

Цей Закон визначає правові, економічні та організаційні засади функціонування ринку електричної енергії і регулює відносини, пов'язані з виробництвом, передачею, розподілом, купівлею-продажем, постачанням електричної енергії для забезпечення надійного та безпечного постачання електричної енергії споживачам з урахуванням їх інтересів, розвитку ринкових відносин, мінімізації витрат на постачання електричної енергії та мінімізації негативного впливу на навколишнє середовище.

 

Прийняття Закону, надасть певні переваги споживачу, зокрема дозволить самостійно обирати постачальника електроенергії, а також вибирати тарифні плани та умови постачання електричної енергії, завдяки конкуренції на постачання отримувати більш якісне обслуговування.

 

Реалізація Закону буде сприяти реформуванню та подальшому розвитку енергетичної галузі, стимулювати надходження інвестицій в галузь, розвитку конкуренції у всіх сегментах ринку електроенергії, створить умови рівності для учасників ринку, забезпечить можливість інтеграції вітчизняної енергосистеми в європейські ринки електричної енергії.

 

Отже, з прийняттям Закону України «Про ринок електричної енергії» починається процес впровадження  нової моделі ринку електричної енергії.

версія для друку