МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА
ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Інформацію про проведення XVІ науково-практичної конференції з охорони праці та промислової безпеки "Поліпшення стану безпеки та гігієни праці на підприємствах вугільної промисловості України, впровадження положень Конвенції

14.06.2018 | 09:42

 

Інформація про проведення

XVІ НАУКОВО-ПРАКТИЧНОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ З ПИТАНЬ
БЕЗПЕКИ ТА ГІГІЄНИ ПРАЦІ

м. Бердянськ, 04-08 червня 2018року

 

З метою реалізації концепції реформування системи управління охороною праці в Україні шляхом впровадження ризик-орієнтовної системи управління охороною праці, поліпшення стану охорони праці та промислової безпеки у вугільній промисловості, забезпечення сталої роботи вугледобувних підприємств Міністерством енергетики і вугільної промисловості України за підтримки Міжнародної організації праці  організована і проведена XVІ науково-практична конференція з охорони праці та промислової безпеки «Поліпшення стану безпеки та гігієни праці на підприємствах вугільної промисловості України, впровадження положень Конвенції Міжнародної організації праці № 176 1995 року про безпеку та гігієну праці в шахтах».

В рамках конференції розглянуто ряд питань, а саме:

1. Світовий досвід управлінням охороною праці. Шляхи реалізації Концепції реформування системи управління охороною праці в Україні. Етапи впровадження ризик-орієнтовної системи управління охороною праці, розробленої з урахуванням вимог міжнародних стандартів ОHSAS 18001 ISO 9001 на підприємствах вугільної промисловості.

2. Проведення національними та міжнародними експертами тренінгу з оцінки ризиків окремих небезпек державних вугледобувних підприємств. Практичні заняття з визначення ризиків на конкретних прикладах.

3. Стратегія та концепція розвитку дегазації і утилізації шахтного газу метану в Україні як альтернативного джерела енергії.

4.  Розгляд та визначення необхідності перегляду та внесення змін до нормативно-правових актів й нормативних документів у сфері охорони праці та промислової безпеки з питань вентиляції, дегазації і утилізації газу метану та приведення їх у відповідність до законодавства і міжнародно-правових зобов’язань України у сфері європейської інтеграції.

5. Забезпечення сталої роботи автоматизованих систем протиаварійного захисту шахт. Вдосконалення контролю за параметрами шахтної атмосфери та дегазації на підприємствах вугільної промисловості.

У роботі конференції прийняли участь керівники та фахівці Міненерговугілля, Міжнародної організації праці, Фонду соціального страхування України, Державної воєнізованої гірничорятувальної служби у вугільній промисловості, державних вугледобувних підприємств усіх форм власності, інститутів та наукових установ, профспілкових організацій, а також засобів масової інформації.  Серед учасників були член-кореспондент Академії наук України, 6 докторів наук, 5 кандидатів наук, представники  інститутів та наукових установ, фахівці вугледобувних підприємств усіх форма власності.

У рамках конференції були заслухано 35 тематичних доповідей та проведено тренінг з оцінки ризиків окремих небезпек державних вугледобувних підприємств.

За результатами проведеної конференції прийняте відповідне протокольне рішення.

Учасники конференції відзначили, що реформування системи управління охороною праці в Україні шляхом впровадження ризик-орієнтовної системи управління охороною праці на державних вугледобувних підприємствах, розробленої з урахуванням вимог міжнародних стандартів, це не тільки крок з метою імплементації європейського законодавства, а й один з механізмів реалізації положень Конвенції Міжнародної організації праці № 176 1995 року про безпеку та гігієну праці в шахтах, який в свою чергу дозволить суттєво поліпшити умови праці та забезпечити безпеку праці.

 

 

 

 

версія для друку