МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Службі аналізу безпеки Запорізької АЕС - 20 років

17.11.2017 | 15:20

 

У структурі Запорізької АЕС САБ виконує аналітичну підтримку, необхідну при проведенні різних модернізацій і реконструкцій, а також розрахункових обґрунтувань безпеки при проектних та запроектних аваріях. Рівень кваліфікації персоналу служби дозволяє брати участь в аналізі проектів реакторних установок різних атомних електростанцій світу.

Протягом останніх п'яти років САБ супроводжує звіт з періодичної переоцінки безпеки. Це основний документ, який додається до заяви на продовження терміну експлуатації енергоблоку. Запорізька АЕС уже виконала грандіозну роботу з продовження терміну експлуатації перших трьох енергоблоків. Заняття і підготовка звітів з періодичної переоцінки безпеки в повному обсязі здійснювали фахівці САБ. Звіти успішно пройшли узгодження в Державній інспекції з ядерного регулювання в Україні.

«Сьогодні САБ веде супровід звітів з детерміністичного та імовірнісного аналізу безпеки», - розповідає начальник служби Олександр Депенчук. - «За підтримкою і допомогою департаменту енергетики США були створені перші розрахункові моделі енергоблоків, проведені перші розрахунки та отримані результати. Надалі вже без міжнародної допомоги наші навчені фахівці вдосконалювали цей напрям діяльності. В результаті на сьогоднішній день ми маємо звіт з аналізу безпеки, який повністю відповідає міжнародним вимогам, в якому розглянуті всі можливі початкові події аварій, проаналізовано безпеку енергоблоків. Надалі намір підтримувати цей напрямок роботи в актуальному стані та розвиватися».

Служба аналізу безпеки працює в тісному контакті з усіма підрозділами Запорізької АЕС, які займаються модернізацією і реконструкцією. З боку САБ - це допомога в частині методології виконання обґрунтувань безпеки. При зворотньому зв'язку від підрозділів САБ отримує інформацію, необхідну для підтримання в актуальному стані звіту з аналізу безпеки.

Співробітники служби підтримують контакти з аналогічними службами інших атомних електростанцій України. На галузевому рівні вони діляться своїми напрацюваннями, оперативно надають одна одній необхідну інформацію.

В якості перспективних напрямків діяльності служби Олександр Депенчук відзначає завершення сейсмічного імовірнісного аналізу безпеки енергоблоків, розробку проекту по ризикоорієнтованому підходу до організації ремонту.

 

Довідка: радіаційний фон в районі розміщення Запорізької атомної електростанції відповідає природним значенням і на 17 листопада становить 8 - 12 мкР/год. Надходження радіоактивних речовин у навколишнє середовище не перевищують встановлених допустимих значень.

 

версія для друку