МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Науковці та громадськість підтримують впровадження Програми розвитку гідроенергетики до 2026 року

22.08.2017 | 11:30

 

Про це наголосили під час спільного засідання науково-технічних рад ПрАТ «Укргідроенерго», ВГО «Асоціація Укргідроенерго», Міністерства енергетики та вугільної промислоості України, Громадської ради при Міненерговугілля, ПАТ «Укргідропроект», яке проведене за зверненням Голови Національного екологічного центру України Я. Мовчана щодо можливих екологічних ризиків та загроз при реалізації Програми розвитку гідроенергетики до 2026 року.

Засідання проведене в конференц-залі ПрАТ «Укргідроенерго» 21 серпня під головуванням голови Громадської ради при Міненерговугілля України, віце-президента ВГО «Асоціація «Укргідоенерго», керівника НТР ПрАТ «Укргідроенерго» Семена Поташника за участю представників Міненерговугілля України, голови ПрАТ «Укгідроенерго» Ігоря Сироти, представників Мінприроди України, громадськості та ЗМІ.

Науковці обгрунтували своє бачення щодо розвитку гідроенергетики, яка важлива з огляду на потребу країни в регулюванні потужності та зменшенні викидів в атмосферу, виконанні зобов’язань щодо збільшення частки відновлювальної енергетики в балансі електричної енергії.

Також спростували побоювання екологів щодо впливу на екосистему річок Дніпро та Дністер, навели приклади розвитку гідроенергетики та використання потенціалу річок у розвинутих європейських країнах.

Зокрема, Віталій Кушніров зазначив про важливість схвалення Урядом Енергетичної стратегії України до 2035 року, яка передбачає в тому числі й  розвиток гідроенергетики. «Стратегія спрямована на збільшення частки альтернативних джерел енергії, а її цілі закладають підвалини для екологізації енергетики», - наголосив В. Кушніров. Також зауважив, що до розробки Стратегії було залучено широке коло фахівців, проведено низку заходів з громадського обговорення. «У Стратегії значне місце відведено гідроенергетиці», - наголосив В. Кушніров, тому впровадження нових проектів у галузі гідроенергетики сприятиме досягненню її цілей.

Проаналізував вимоги НЕЦУ та Резолюції семінару «Урядова програма розвитку гідроенергетики до 2026 року – проблеми, загрози для довкілля та людей: слово громадськості» від 13-14.07.2017 директор ПрАТ «Укргідроенерго» Ігор Сирота. Він зазначив, що виступає за діалог з громадськістю, водночас закликав до професійної розмови. Також звернув увагу, що регулювання потужності здійснює гідроенергетика та теплова енергетика, тому, збільшуючи частку гідроенергетики, ми зменшуємо використання дефіцитного й дорогого вугілля, крім того, зменшуємо викиди, які завдають довкіллю найбільшої шкоди. Ігор Сирота повідомив, що  проекти гідроенергетики не потребують фінансування з державного бюджету. «Ми жодної копійки не беремо з бюджету на об’єкти гідроенергетики», - зазначив він. Також запевнив, що серед ключових генерацій гідроенергетика найменше впливає на довкілля.

Фахову оцінку Програмі розвитку гідроенергетики дали члени науково-технічних рад С. Яцкевич, В. Бондаренко, Ю. Ковальчук, О.Светелік та інші.

Їхня позиція одностайна: Програма розвитку гідроенергетики відповідає завданням Енергетичної стратегії України до 2035 року щодо збільшення частки відновлювальних джерел енергії та зміцнення енергетичної безпеки нашої країни.

 

 

 

 

версія для друку