МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Енергетична стратегія України до 2035 року - довгостроковий дороговказ української енергетики на шляху до енергетичної незалежності та енергетичної безпеки

18.08.2017 | 16:35

 

18 серпня під час засідання Уряду була схвалена нова Енергетична стратегія України на період до 2035 року «Безпека, енергоефективність, конкурентоспроможність».

Даний документ окреслює комплекс широкомасштабних реформ в енергетичному секторі держави, які спрямовані на зниження енергоємності економіки, досягнення енергетичної незалежності за рахунок розвитку енергетичних ринків, залучення інвестицій, збільшення власного видобутку енергоносіїв, раціоналізацію енергоспоживання та енергоефективність, створення сучасної системи управління галуззю.

Міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик підкреслив, що Стратегія є важливим документом для паливно-енергетичного комплексу України на довгострокову перспективу, заходи з реалізації якого будуть конкретизовані у Плані дій. “Відповідно до Стратегії буде розроблений План дій, де буде чітко визначено конкретні заходи та терміни їх виконання” – зазначив І. Насалик. Також Міністр запевнив, що зауваження та пропозиції, надані іншими міністерствами та відомствами, будуть враховані при розробленні вищезазначеного Плану.

Віце-прем’єр міністр України Володимир Кістіон відзначив ефективну роботу фахівців, які взяли участь у розробці нової Енергетичної стратегії до 2035 року. Окрему увагу Віце-прем’єр міністр звернув на конструктивний внесок заступника Міністра з питань європейської інтеграції Наталія Бойко у підготовку фіналізованого тексту документу.

Нагадаємо, робота над документом тривала понад 2 роки, протягом яких було проведено низку різноманітних заходів з його обговорення. У розробленні Енергетичної стратегії брали участь фахівці Національного інституту стратегічних досліджень, міжнародні та вітчизняні експерти, громадські організації. Керівництво розробкою документу здійснював Управляючий комітет з питань координації роботи з підготовки проекту оновленої енергетичної стратегії України до 2035 року під головуванням В. Кістіона, до складу якого входили в.о. голови Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки О.Домбровський, голова НКРЕКП Д. Вовк.

Головною метою Стратегії є досягнення цільових показників з енергетичної безпеки та енергоефективності, забезпечення інноваційного оновлення енергетичного сектору та його інтеграції з енергетичним сектором ЄС.

Досягнення зазначених цілей планується здійснити шляхом лібералізації ринків, утвердження ефективного регулювання та залучення інвестицій в енергетичний сектор. Крім того, в тексті самої Стратегії визначені керівні принципи фінансового забезпечення реформ в енергетичній галузі.

Зокрема зазначається, що держава повинна мінімально інвестувати, але максимально сприяти формуванню стимулюючого інвестиційного клімату, частка прямих інвестицій з державного бюджету України у розвиток енергетичної інфраструктури не має перевищувати 5-10%, а прямі інвестиції з однієї країни не повинні сягати критичного рівня, що зумовлює потребу диверсифікації інвестицій.

Довідково: Проект розпорядження розроблено Міністерством енергетики та вугільної промисловості України на виконання рішення Ради національної безпеки і оборони України від 06.05.2015 “Про стан виконання рішення Ради національної безпеки і оборони України від 4 листопада 2014 року “Про стан забезпечення енергетичної безпеки держави та невідкладні заходи щодо сталого проведення опалювального сезону 2014/15 року” та додаткові заходи для гарантованого забезпечення вітчизняних споживачів енергоносіями”, рішення Ради національної безпеки і оборони України від 28.04.2014 “Про стан забезпечення енергетичної безпеки у зв’язку з ситуацією щодо постачання природного газу в Україну”, доручення Кабінету Міністрів України від 22.07.2016 щодо підготовки проекту оновленої Енергетичної Стратегії України на період до 2035 року та Плану пріоритетних дій Уряду на 2016 рік, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 27.05.2016 № 418-р.

 

версія для друку