МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Уряд прийняв рішення про схвалення Концепції реформування та розвитку вугільної промисловості на період до 2020 року та затвердив План її реалізації

24.05.2017 | 15:53

 

Реалізація Концепції дозволить комплексно розв’язати проблемні питання функціонування вугільної галузі, реалізувати системні заходи з використання її потенціалу для збільшення обсягів видобутку вугілля, підвищити ефективність та перевести вугільну галузь на бездотаційний і самоокупний режим діяльності з одночасним  вирішенням екологічних і соціальних проблем шахтарських регіонів та створення сприятливих умов для залучення інвестицій.

Презентуючи проект Концепції  на засіданні Уряду, Міністр Ігор Насалик наголосив, що вугільна галузь має забезпечувати потреби теплової генерації, оскільки здійснюються заходи щодо заміщення антрацитової групи вугілля газовим вугіллям. «У 2019 році ми можемо сказати, що ми повністю відмовилися від антрацитової групи вугілля», - зазначив Ігор Насалик.

Концепція, за словами Міністра, спрямована на розвиток власного видобування вугілля. І. Насалик зазначив, що попередня система, яка працювала у вугільній галузі, сприяла неефективному використанню коштів, а основною проблемою було те, що шахти не були зацікавлені у збільшенні видобування вугілля: скільки б не видобула шахта, працівники гарантовано отримували зарплату. Також проблемними питаннями були реконструкція шахт, постачання шахтного обладнання. тощо. Серед кроків, які планується здійснити, Міністр назвав реструктуризацію заборгованості, виділення додаткових коштів для модернізації підприємств та перегляд структури. «Завдання Міненерговугілля – дати можливості і засоби виробництва, але кожна шахта, як відокремлене підприємство, сама відповідає за результати роботи: що заробив, те і маєш», - окреслив Міністр зміни, які повинні відбутися в галузі.

Також наголосив, що заплановані заходи дозволять створити ремонтну базу, наукову базу та розпочати процес збільшення видобутку вугілля. Зокрема, реалізація заходів, передбачених зазначеним зазначених Планом, дозволить довести видобуток вугілля до 2018 року до 8,7 млн тонн. «Можу з твердістю сказати, що через рік і два місяці у нас не буде жодної збиткової шахти», - запевнив Ігор Насалик.

Міністр зауважив, що підтримка перспективних вугільних шахт дозволить підвищити заробітну плату шахтарям, забезпечити безпеку праці, щоб ми були горді за нашу вугільну галузь.

Також Міністр зазначив, що питання реформування галузі розглянуте на трьох засіданнях колегії Міненерговугілля та обговорене з галузевими профспілками.

 «Спільними зусиллями Уряду та профспілок галузі із залученням громадського та депутатського контролю за прозорістю реформування галузі, проведення тендерних закупівель та оптимізації використанням коштів, ми зможемо вивести вугільний сектор на якісно новий рівень та поновити престижність шахтарської праці»., - переконаний Ігор Насалик.

 

Відео засідання Уряду можна переглянути за посиланням

https://www.youtube.com/edit?o=U&video_id=0ta65K1cHxg

 

 

версія для друку