МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА
ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Юрій Бойко: Україна завжди була і буде надійним транзитером енергоносіїв у Європу

08.09.2011 | 17:17

 

8 вересня 2011 року відбулася зустріч Міністра енергетики та вугільної промисловості України Юрія Бойка та заступника Міністра закордонних справ України Віктора Майка із представниками дипломатичного корпусу акредитованими в Україні.

 

У ході зустрічі Юрій Бойко запевнив іноземних дипломатів, що Україна продовжує активно розвивати міжнародне співробітництво в енергетичній галузі та залишається надійним транзитером енергоносіїв до країн Європи.

 

Юрій Бойко:

- Україна засвідчила своє прагнення до інтеграції з Європейським Союзом в енергетичній галузі – стала повноправним учасником Енергетичного співтовариства, та проводить всебічну роботу для приведення енергетичного сектору до європейських вимог. Україна завжди була і буде надійним транзитером енергоносіїв у Європу.

 

Міністр поінформував дипкорпус про хід переговорів з Росією щодо перегляду газового контракту. При цьому підкреслив, що незалежно від результату переговорів - Україна виконає всі взяті на себе зобов'язання щодо забезпечення транзиту російського газу європейським споживачам.

 

Міністр також зауважив, що Україна докладає усіх зусиль, аби врегулювати газові питання із Російською Федерацією. Він підкреслив, що внесення змін до контракту 2009 року щодо зменшення вартості російського газу для України є принциповою позицією Президента.

 

Юрій Бойко:

- Президент України вважає за можливе завершити переговори безсудовим шляхом, тому що у нас дуже велике стратегічне партнерство з Російською Федерацією, дуже багато напрямків - газовий напрямок – один із них. Тому ми чекаємо, що у нас все ж таки буде продовжено переговори.

 

Юрій Бойко зазначив, що Україна розпочала модернізацію власної газотранспортної системи і зацікавлена у співпраці з іноземними компаніями у цій сфері. Користуючись нагодою, Міністр запросив представників дипломатичного корпусу та іноземні енергетичні компанії до участі в міжнародній конференції з питань модернізації ГТС, у якій візьме участь Комісар з енергетичних питань Європейського Союзу Гюнтер Оттінгер.

 

Юрій Бойко:

- Запрошую вас на конференцію з модернізації нашої газотранспортної системи, яка буде проходити 29 вересня в Києві. Проведення конференції - наше спільне рішення з Комісаром Євросоюзу з енергетики Гюнтером Оттінгером. Також запрошую енергетичні компанії, які працюють у нашій країні, до участі в конференції.

 

Міністр повідомив, що у зв’язку з приєднанням України до Договору про заснування Енергетичного Співтовариства, для адаптації законодавства України до вимог ЄС у сфері енергетики розпочато реструктуризацію «Нафтогазу України».

 

- Україна стала повноправним членом Енергетичного Співтовариства. Після цього Верховною Радою був прийнятий закон про адаптацію нашого законодавства і наших енергетичних компаній до правил Євросоюзу. Ключове тут – розподілення функцій транзиту, закупівлі та продажу газу і до 1 січня 2012 року ця робота буде завершена в нашій країні.

 

Він акцентував увагу дипломатів на тому, що при реформуванні НАК «Нафтогаз України» буде забезпечено виконання компанією всіх фінансових і контрактних зобов'язань.

 

У ході зустрічі Юрій Бойко ознайомив дипломатів з основними напрямками енергетичної політики. Зокрема Міністр поінформував послів зарубіжних країн про те, що одним з головних напрямків сьогоднішньої енергетичної політики уряду є зменшення споживання Україною природного газу з одночасним збільшенням власного видобутку.

 

Юрій Бойко:

- Є відповідне доручення Президента України. І вже почалося його практична реалізація, що призведе до значного зменшення споживання нашою промисловістю і комунальною сферою природного газу. Ми вже подали нашим партнерам з «Газпрому» Росії заявку на закупівлю 27 млрд. кубів газу.

 

У той же час, за словами Міністра, в Україні здійснюється ряд технічних заходів, які дозволять зменшити споживання газу – заміщення газу вугіллям та заміна компресорів газотранспортної системи.

 

Задля збільшення власного видобутку Україна вже закупила одну і найближчим часом буде відкрито тендерну документацію на другу бурову платформи, які будуть працювати на Шельфі Чорного моря.

 

Міністр зазначив, що Україна активно залучає до співпраці провідні енергетичні компанії світу.

 

Юрій Бойко:

- Підписано вже перший контракт з нашими партнерами – компанією «Шелл» по спільному видобутку газу на суходолі. Найближчі два місяці буде підписано ще п’ять контрактів – з компанією «ЕксонМобіл» з видобутку вугільного метану, компаніями «Ені», «Халібартон», «Шеврон», «РВЕ».

 

Це нам дасть додатково близько 1 млрд. кубометрів наступного року, і по 2 млрд. у наступних роках 2013-2014. Тобто на 1 січня 2015 року наша країна буде видобувати не 20 млрд., а 25 млрд. кубометрів.

 

версія для друку